Play-offy UCC Summer Smash nie dla Izako Boars. Zespół Karola "tecka" Kapczyńskiego nie podołał Nemiga Gaming w meczu piątej rundy fazy grupowej turnieju i tym samym musiał pogodzić się z eliminacją z zawodów.

Izako Boars
1 : 2 Nemiga Gaming

(UCC Summer Smash – 5. runda)
Mirage Train Nuke Dust2 Vertigo Overpass Inferno
16 10 Nuke 5 5
6 0
6 5 Dust2 10 16
1 6
10 8 Inferno 7 16
2 9

W spotkanie lepiej weszła formacja z Europy Wschodniej, która zgarnęła pistoletówkę oraz kolejną rundę. Niepowodzenie to nie zraziło jednak Dzików, które szybko przeszły do skutecznej defensywy, inkasując pięć oczek z rzędu. Nemiga naturalnie wciąż starała się stawiać opór, lecz wychodziło jej to co najwyżej średnio, wobec czego IB konsekwentnie zwiększało swoją zaliczkę punktową. W przerwie Polacy prowadzili więc aż 10:5, a to nie koniec dobrych wieści. Po zmianie stron podopieczni Bartosza "Hypera" Wolnego ani razu nie dali się zaskoczyć, błyskawicznie kończąc pierwszą mapę.

Polacy kontynuowali dobrą grę od początku drugiego starcia, jednak w końcu opadli z sił. Wykorzystała to Nemiga, która zniwelowała straty, a po dziewiątej potyczce wyszła nawet na prowadzenie. Od tego czasu skład z regionu CIS stale utrzymywał swoją przewagę na komfortowym poziomie, pierwszą część meczu kończąc z wynikiem 10:5. Nasze nadzieje na rozstrzygnięcie tego pojedynku w dwóch mapach rozbudziła pistoletówka wygrana przez IB, jednak Sebastian "NEEX" Trela polegli w starciu z force-buyem rywala. Dziki załamały się tą wpadką i na Duście2 nie zapunktowały już ani razu.

Początek decydującego starcia na Inferno zaczynał się bardzo obiecująco dla polskiej piątki, która zdobyła cztery premierowe rundy. Wtedy jednak do głosu doszła Nemiga, wysuwając się na jednopunktowe prowadzenie. Polacy nie złożyli broni i mimo skutecznych natarć oponentów Izako Boars odbijało bombsite'y notując kolejne punkty. Do przerwy nasi rodacy prowadzili jednym oczkiem, ale po zamianie stron to Nemiga zaczęła dyktować warunki. Ducha walki Dzików na powrót próbował przywrócić Mateusz "matty" Kołodziejczyk, którego wygrany clutch 1v2 dał pierwszy punkt w tej połówce spotkania. Dziesiątka na tablicy wyników to jednak wszystko, na co było stać IB na Inferno. Do końca spotkania Nemiga nie oddała już ani rundy i przypieczętowała wygraną, a razem z nią awans do play-offów turnieju.

Tym samym w play-offach UCC Summer Smash zobaczymy dwie polskie formacje – Virtus.pro oraz x-kom team. Pierwsi rywale naszych rodaków w fazie pucharowej nie są jeszcze znani. W puli nagród imprezy znalazło się 30 tysięcy dolarów.