Po pierwszym dniu otwartych kwalifikacji do europejskiego Minora mieliśmy podstawy, by wierzyć w sukces co najmniej jednej polskiej formacji. Teraz już wiemy, że do niczego takiego nie dojdzie. Ostatni polski bastion w postaci Actina PACT poległ pod naporem NoChance, które wcześniej wyeliminowało m.in. Virtus.pro, MIKSTURĘ oraz Polbit Pogoń Szczecin.

NoChance
2 : 0 Actina PACT

(otwarte el. do Minora EU – półfinał)
Mirage Overpass Dust2 Nuke Inferno Vertigo Train
16 8 Dust2 7 14
8 7
16 9 Nuke 6 6
7 0
Train

Po udanym początku w wykonaniu Polaków NoChance błyskawicznie wyrównało rezultat na 2:2. Na tym mieszanka narodowościowa nie zamierzała się zatrzymać, zgarniając dwie kolejne rundy. Polacy po czterech stratach ruszyli do ataku, ale za każdym razem, gdy decydowali się na atak na bombsite A, przynosiło to więcej złego niż dobrego. Zupełnie inaczej wyglądały natarcia na drugi bombsite, które w większości kończyły się sukcesem. Koniec końców do przerwy Actina PACT przegrywał 7:8, ale nawet mimo przegranej pistoletówki Polakom udało się wyrównać wynik na 9:9. W kolejnych rundach przez problemy ekonomiczne Polacy ciągle musieli odpuszczać przejmowanie bombisite'ów i chronić swoje wyposażenie. Efektem była ciągła ucieczka NoChance z wynikiem i mimo chwilowego zrywu PACT przy wyniku 14:10, NoChance dopięło swego, domykając Dusta2 wynikiem 16:14.

Postawieni pod ścianą Polacy wyraźnie nie radzili sobie w pierwszych minutach wybranego przez siebie Nuke'a. Jednak w dużej mierze to nie przez ich słabą grę, a przemyślane zagrania NoChance. Efekt jednak był bardzo rozpaczliwy dla Polaków – na pięć pierwszych rund wszystkie pięć wygrała międzynarodowa piątka. Wtedy PACT zapunktował po raz pierwszy, a po stracie kolejnej rundy ruszył z kopyta i był już tylko o oczko od wyrównania. Końcówka połowy należała jednak do NoChance, które tę część spotkania zakończyło z trzypunktową przewagą. Po przejściu na stronę broniącą rywale polskiej piątki nie pozostawili już złudzeń. Siedem punktów z rzędu zdobytych przez NoChance pogrążyło na dobre szanse naszych rodaków na triumf. NC przypieczętowało wygraną wynikiem 16:6 na Nuke'u i 2:0 w całym starciu.

NoChance jest dziewiątą drużyną, która powalczy o miejsce na Minorze w zamkniętych kwalifikacjach oraz pierwszą z awansem na drodze otwartych eliminacji. Oprócz ekipy Maikelele do kolejnego etapu awansowało również Sprout, które po reverse sweepie pokonało Epsilon Esports.