Od wczoraj wiemy, iż przed startem DreamHack Masters Dallas 2019 problemy wizowe uderzyły w Windigo Gaming. Dziś okazało się natomiast, iż zawody w niepełnym składzie rozpocznie Ninjas in Pyjamas. Wjazd Dennisa "dennisa" Edmana na terytorium USA opóźni przedłużająca się korekta jednego z wymaganych dokumentów.

Szwedzki zawodnik na pewno ominie więc pierwszy dzień rozgrywek, natomiast później sytuacja może rozwinąć się na kilka różnych sposobów. Organizacja zaznaczyła również, iż robi wszystko, by Edman jak najszybciej dotarł do Dallas, a NiP pod jego nieobecność korzystać będzie z usług swojego trenera – Faruka "pity" Pity. 28-latek w przeszłości występował pod banderą chociażby SK Gaming czy Teamu Dignitas, jednak ponad rok temu na dobre zawiesił myszkę na kołek, skupiając się na pracy szkoleniowej.

Wobec tego NiP zainauguruje DreamHack Masters Dallas w następującym zestawieniu:

  • Christopher "GeT_RiGhT" Alesund
  • Fredrik "REZ" Sterner
  • Jonas "Lekr0" Olofsson
  • Patrik "f0rest" Lindberg
  • Faruk "pita" Pita

DreamHack Masters Dallas 2019 z pulą nagród o wysokości ćwierć miliona dolarów ruszy już jutro, a NiP w swoim pierwszym meczu o 20:20 podejmie TYLOO. W imprezie udział weźmie także Filip "NEO" Kubski, który zaliczy swój debiut lanowy w barwach FaZe Clanu. Więcej informacji na temat amerykańskich rozgrywek znaleźć można w naszej relacji tekstowej.