STS
Mordekaiser rework
fot. youtube.com/leagueoflegends

Pierwsze wideo z reworku Mordekaisera. Bohater będzie miał nowe ulti

Wczoraj na kanałach League of Legends pojawiło się nowe wideo, które spodoba się wszystkim wyczekującym pełnej aktualizacji Mordekaisera. To właśnie jego reworkowi Riot Games poświęciło blisko pięciominutowy filmik. I mimo dość krótkiej prezentacji, już wiemy co nieco na temat działalności Żelaznego Upiora po wprowadzeniu aktualizacji. Oprócz naturalnie poprawy modelu nóg, który był solą w oku […]

Wczoraj na kanałach League of Legends pojawiło się nowe wideo, które spodoba się wszystkim wyczekującym pełnej aktualizacji Mordekaisera. To właśnie jego reworkowi Riot Games poświęciło blisko pięciominutowy filmik. I mimo dość krótkiej prezentacji, już wiemy co nieco na temat działalności Żelaznego Upiora po wprowadzeniu aktualizacji.

Oprócz naturalnie poprawy modelu nóg, który był solą w oku grupy odpowiedzialnej za wygląd postaci, zdecydowano się również zmienić całą aparycję Mordekaisera. – Z perspektywy grafiki i rozgrywki coś nie pasuje, bo widzimy jego portret i wydaje się, że będziemy wiedzieli jaki będzie jego styl gry. A w grze zdziwienie: „Jak to jestem magiem?” – wyznali Hunter Gage i Jonathan Fuller, odpowiednio grafik i projektant gry.

Jeśli bardziej niż wygląd interesuje Was wachlarz umiejętności tej postaci, też znajdziecie coś dla siebie w wideo Riotu. I to niemałe „coś”, bo choć trzy umiejętności wciąż są owiane tajemnicą (poza sekundowymi przebitkami), tak na omówienie nowego ultimate’a poświęcono połowę tego filmu. Choć przez długi czas twórcy bili się z myślami w związku z usunięciem dotychczasowej umiejętności ostatecznej, koniec końców zdecydowano się na zrezygnowanie z ducha i wprowadzenie zupełnie nowej interakcji – Wymiaru Śmierci.

Mordekaiser i jego cel przenoszą się na kilka sekund do tego wymiaru, będąc zupełnie niedostępnym dla pozostałych postaci na Summoner’s Rift i vice versa. To oznacza, że Mordekaiser będzie mógł wyłączyć na pewien czas najsłabsze wrogie cele (marksmani, patrzymy na was) i pozbyć się ich podczas absencji pozostałych rywali, którzy mogliby w jakikolwiek sposób wesprzeć swojego kompana.

Choć w omawianym powyżej wideo wspomniane trzy z czterech umiejętności nie zostały dokładniej opisane, to z pomocą przyszła Garena, a dokładnie jej kanał na YouTube. To właśnie tam pojawiło się pierwsze wideo z pełnym wachlarzem umiejętności Mordekaisera, jednak obecnie film ten nie jest już dostępny.

Tak prezentują się umiejętności Mordekaisera:

Darkness Rise (pasywna) Po użyciu trzech zaklęć lub ataków Mordekaiser zadaje obrażenia pobliskim wrogom oraz zyskuje prędkość ruchu.
Obliterate (Q) Mordekaiser uderza swoim buzdyganem zadając obrażenia obszarowe. Są one większe, jeśli na obszarze jest tylko jeden wróg.
Indestructible (W) Zadane i zebrane przez Mordekaisera obrażenia wypełniają jego wskaźnik. Może wykorzystać pozyskaną energię jako tarczę, zaś tarczę tę po chwili zamienić również na zdrowie.
Death’s Grasp (E) W miejscu wskazanym przez Mordekaisera pojawia się szpon, który zmierza w kierunku Żelaznego Upiora, zadając obrażenia i przyciągając rywali napotkanych na swojej drodze.
Realm of Death (R) Mordekaiser i jego cel zostają wysłani do Wymiaru Śmierci, gdzie mierzą się jeden na jednego. Jeśli Mordekaiser wygra tę walkę, pochłania duszę pokonanego, zyskując premię do statystyk do momentu odrodzenia jego celu.

Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy nowy Żelazny Upiór pojawi się na Summoner’s Rift. Biorąc pod uwagę dotychczasowy poziom prac Mordekaisera możemy spodziewać się go wcześniej niż później. Wspomniane pięciominutowe wideo możecie obejrzeć poniżej:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

FaZe wśród kandydatów do triumfu w Dallas – tak twierdzą bukmacherzy STS-u

W kalendarzu profesjonalnych rozgrywek CS:GO nie ma miejsca nawet na kilka dni odpoczynku, wobec czego już dziś ruszają kolejne prestiżowe zawody z ud...