Europejski otwarty cykl kwalifikacyjny do Minora przed StarLadder Major Berlin 2019 powoli zbliża się do swojego półmetku. Już dzisiaj poznamy przecież końcowe rozstrzygnięcia drugiej tury eliminacyjnej, a wśród szesnastu ekip walczących o dwie przepustki do kolejnego etapu rozgrywek znajdą się aż cztery polskie formacje.

Nauczeni doświadczeniem z premierowych eliminacji sugerujemy nie popadać jeszcze w nadmierny optymizm, ale trzeba przyznać, iż biało-czerwoni znów mogą zaliczyć pierwszy dzień zmagań do udanych. Co prawda wczoraj ponownie spotkał nas zawód ze strony Aristocracy oraz Virtus.pro, lecz i tak Polska będzie najsilniej reprezentowanym krajem w dzisiejszych rozgrywkach.

Szczególnie spore nadzieje pokładać będziemy mogli w x-kom teamie oraz AGO Esports. Triumfatorzy Meet Pointu prezentują dobrą i stabilną formę, choć już w 1/8 finału czeka ich trudne zadanie. Na drodze Pawła "reatza" Jańczaka i spółki stanie bowiem zawsze groźne Epsilon Esports. Jastrzębie z kolei, czyli najwyżej rozstawiony zespół w tych eliminacjach, podejmą duńskie STEPxHYDR, które wczoraj nie mierzyło się jednak z rywalami tej klasy. Polskiego honoru w środę będą bronić także dwie miksowe ekipy, które współtworzą naprawdę znani gracze. I tak oto Jarosław "pashaBiceps" Jarząbkowski wraz ze swoim youngsters stanie w szranki z Chaos Esports Club, natomiast Wensze Krzyśka "Goofy'ego" Górskiego powalczą ze szwedzką mieszanką występującą pod nazwą Lilmix.

Tak wygląda harmonogram pierwszej dzisiejszej serii gier:

29 maja

1/8 finału

17:00 AGO Esports vs STEPxHYDR BO1
17:00 Team LDLC vs Maknitude BO1
17:00 Team Endpoint vs FrenchFrogs BO1
17:00 Chaos Esports Club vs youngsters BO1
17:00 Wensze vs Lilmix BO1
17:00 x-kom team vs Epsilon Esports BO1
17:00 BuzzKill Esports vs Nexus Academy BO1
17:00 Giants Gaming vs Team GamerLegion BO1

Awans do zamkniętych eliminacji do europejskiego Minora zapewnią sobie tylko dwie najlepsze drużyny – decydujące pojedynki rozegrane zostaną w trybie BO3. Dzisiejsze rozgrywki śledzić będzie można za pomocą naszej relacji LIVE, w której znajdziecie również szczegółowy opis wczorajszych wydarzeń. Zapraszamy!