fot. Riot Games

Kolejna przerwa PawNa od gry. Powodem raz jeszcze problemy ze zdrowiem

Zazwyczaj transfery lub inne roszady w składzie dokonywane są w celu wzmocnienia formacji przed startem kolejnego splitu. Los bywa jednak nieprzewidywalny i czasem zmiany wymuszone są przez inne okoliczności. Tak jest w przypadku KING-ZONE DragonX i grającego dla owej formacji Heo „PawNa” Won-seoka. 22-letni midlaner będzie musiał zrobić sobie przerwę w profesjonalnej karierze w związku z problemami zdrowotnymi.

Po zakończeniu splitu jego zdrowie uległo pogorszeniu. Po powrocie do drużyny nasz sztab szkoleniowy razem z PawNem szukali rozwiązań. PawN nieustannie rozmawiał z trenerem mentalnym, podczas gdy inni członkowie zaplecza trenerskiego również nie szczędzili wysiłku, aby [PawN] czuł się komfortowo. Ostatecznie przystaliśmy jednak na jego prośbę i pozwolimy mu skoncentrować się na powrocie do zdrowia – czytamy w oficjalnym oświadczeniu organizacji, dostępnym pod tym adresem.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Koreańczyk będzie musiał biernie przyglądać się poczynaniom swoich kolegów, zamiast walczyć z nimi ramię w ramię o mistrzostwo. Z podobnymi problemami borykał się chociażby w czerwcu zeszłego roku, a nawet w kwietniu 2015 roku. Dokładnie chodzi o problemy z plecami i choć organizacja nie sprecyzowała, co tym razem jest przyczyną przerwy, możemy domyślać się, że wcześniejsze kontuzje postanowiły raz jeszcze dać się we znaki.

Na chwilę obecną nie ma oficjalnej informacji dotyczącej następcy PawNa w wyjściowej piątce, lecz patrząc na skład KING-ZONE DragonX oraz coraz mniej czasu do startu letniej rundy można przypuszczać, iż będzie nim Yoo „Naehyun” Nae-hyun. Pseudonim ten mogą kojarzyć entuzjaści europejskiej sceny, bowiem to ten sam Naehyun, który podczas wiosennej rundy EU LCS 2017 reprezentował barwy Origen. Podczas minionej rundy LCK rozegrał on łącznie trzy starcia na Summoner’s Rift, a jedna z nich zakończyła się wygraną dając znacznie lepszy stosunek wygranych gier, niż Naehyun zaliczył w Europie.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Boombl4 najdroższym esportowcem w historii regionu CIS

Dziś Natus Vincere sfinalizowało pierwszy od półtora roku transfer, w wyniku którego do ekipy dołączył Kirill „Boombl4” Mikhailov. Były już członek Wi...