Ostatni dzień maja przebiega nam pod znakiem ogłoszeń dotyczących składów polskich organizacji League of Legends. Dzisiaj poznaliśmy odświeżone zespoły PRIDE oraz ACTINA PACT, ale okazuje się, że to nie jedyne kluby, które postanowiły pochwalić się swoimi nowymi nabytkami. W świecie LoL-a zaistnieć zdecydowało się także AVEZ Esport, a więc kolejna organizacja, która dotychczas była raczej kojarzona z rywalizacją w Counter-Strike: Global Offensive.

Włodarze AVEZ postanowili zainwestować swoje pieniądze w zespół, który do niedawna miał okazję reprezentować barwy Indictive Esports. Formacja Patryka "Bolszaka" Jażdżewskiego na pewno nie wspomina jednak swojej przygody z Indictive najlepiej, wszak zaledwie trzy dni temu informowaliśmy o tym, że organizacja ta zalegała swoim zawodnikom należności w kwocie 17 500 złotych. Poszkodowani gracze nie mieli zamiaru czekać w nieskończoność na uregulowanie płatności i w końcu poprosili organizatorów Ultraligi o pomoc. Ci z racji tego, że nie był to pierwszy tego typu wybryk Indictive, pozbawili organizację licencji na uczestnictwo w zmaganiach i oddali slota w ręce zawodników. Bolszak i jego koledzy zostali zobligowani znaleźć sobie nowy dom do 30 czerwca bieżącego roku, lecz jak widzimy udało im się tego dokonać o wiele wcześniej.

Drużyna Dawida "Dawidsonka" Trojanowskiego w ostatnich tygodniach nie prezentowała się szczególnie imponująco. Wszyscy doskonale pamiętamy jej przeciętną dyspozycję w ESL Mistrzostwach Polski Wiosna 2019, z których została wyeliminowana już w pierwszej rundzie play-offów przez Katastrofę Awionetki. Warto jednak zaznaczyć, że wówczas Indictive występowało z Robertem „Bulletem” Pruchniewskim, natomiast aktualnie na dolnej alejce będziemy oglądać Mateusza "Trenie" Zabielskiego. Możliwe również, że przez problemy z wypłacalnością organizacji formacja nie przykładała się szczególnie do treningów, lecz z nowym botlanerem oraz pod skrzydłami AVEZ z pewnością będzie ona mogła skupić się wyłącznie na przygotowaniach przed Ultraligą.

Poniżej przedstawiamy pełny skład AVEZ Esport, który wkrótce będzie rywalizował w drugim sezonie Ultraligi:

Krystian "Czaru" Przybylski
Patryk "Bolszak" Jażdżewski
Dawid "Dawidsonek" Trojanowski
Mateusz "Trenie" Zabielski
Konrad "Grk" Górniak