G2 GrabbZ, MSI 2019
fot. Riot Games

GrabbZ: G2 jest bardziej zależne od Jankosa niż od każdego innego gracza

Mid-Season Invitational 2019 to już przeszłość, natomiast letni split League of Legends European Championship wystartuje dopiero za tydzień. Członkowie G2 Esports wciąż mogą się więc cieszyć względnym spokojem, a nawet nadmiarem wolnego czasu. Szkoleniowiec mistrzów Europy, Fabian „GrabbZ” Lohmann, postanowił wykorzystać nadarzającą się okazję i podczas sesji AMA na oficjalnym Discordzie organizacji odpowiedział na pytania kibiców z całego świata.

Niemiecki trener zapytany został między innymi o wkład Marcina „Jankosa” Jankowskiego w sukcesy międzynarodowej drużyny. Lohmann rozwiał wszelkie wątpliwości, tłumacząc iż polski leśnik pełni absolutnie kluczową rolę podczas rozgrywki: – Jankos w 110% zasługuje na bycie mistrzem MSI i był naszym najbardziej wartościowym graczem podczas tego splitu – zaczął GrabbZ, który następnie wyjaśnił, na czym polega siła Jankowskiego: – Ludzie zwykle widzą dżunglerów i to jak ich drużyny grają wokół nich, a potem chwalą ich za pathing podczas wczesnej fazy gry. Nie zdają sobie jednak sprawy z tego, że Jankos w G2 dostosowuje się do potrzeb graczy na liniach, a oni mają ich sporo. Liczba sytuacji, w których musi on zmienić swoje plany, by pomóc komuś innemu, a dalej jest efektywny w farmie i nie traci z oczu przeciwnego leśnika, jest po prostu niewiarygodna. Założyłbym się, że obecne G2 jest bardziej zależne od Jankosa niż od każdego innego gracza w tym zespole – zakończył szkoleniowiec triumfatorów MSI.

Przypomnijmy, iż Jankosa oraz G2 znów na arenie zobaczymy dokładnie za tydzień, gdy wystartuje letni split LEC. Reprezentanci organizacji Carlosa „ocelote’a” Rodrígueza będą bronić mistrzowskiego tytułu zdobytego w kwietniu w Rotterdamie. Bez wątpienia są ku temu wyraźnymi faworytami, biorąc pod uwagę chociażby sam finał wiosennej rundy i rekordowe zwycięstwo nad Origen.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
rallen

hades zastąpi rallena podczas trzecich otwartych kwalifikacji do Minora

Druga najwyżej notowana polska formacja, Aristrocracy, wciąż nie wywalczyła przepustki do zamkniętych kwalifikacji do Minora przed StarLadder Major Be...