STS
fot. AGO Esports/Michał Mazurek

AGO i Aristocracy grają dalej w kwalifikacjach do Minora

Dwie polskie formacje nadal walczą w trzecich otwartych kwalifikacjach do europejskiego Minora. Przepustkę do ćwierćfinału zapewniły sobie AGO Esports oraz Aristocracy. Tym samym obie ekipy potrzebują jeszcze dwóch triumfów, by zameldować się w zamkniętej fazie eliminacji. Zespół Wiktora „TaZa” Wojtasa promocję do kolejnej rundy wywalczył kosztem innego polskiego składu – Actiny PACT-u. Dawid „lunAtic” Cieślak […]

Dwie polskie formacje nadal walczą w trzecich otwartych kwalifikacjach do europejskiego Minora. Przepustkę do ćwierćfinału zapewniły sobie AGO Esports oraz Aristocracy. Tym samym obie ekipy potrzebują jeszcze dwóch triumfów, by zameldować się w zamkniętej fazie eliminacji.

Zespół Wiktora „TaZa” Wojtasa promocję do kolejnej rundy wywalczył kosztem innego polskiego składu – Actiny PACT-u. Dawid „lunAtic” Cieślak i jego koledzy prowadzili nawet po pierwszej połowie, ale gdy ci przeszli do ataku, gra przestała się układać. Moment słabości rywala wykorzystała Arystokracja. Reprezentanci Polski w ESL Pro League zacieśnili szyki obronne, tworząc prawdziwy mur nie do przejścia. To zaowocowało wysunięciem się na czoło batalii, a po chwili uzyskaniem na tyle okazałej zaliczki, by już wkrótce zakończyć mecz.

Znacznie więcej emocji przeżyli fani AGO. Jastrzębie zadbały o to, żeby w trakcie transmisji nie nudził się żaden widz. Po dobrej końcówce pierwszej części gry Polacy minimalnie przewodzili stawce. Niemniej jednak do wygranej ciągle było bardzo daleko, zwłaszcza że HAVU Gaming stawiało naprawdę trudne warunki. Nasi rodacy znaleźli się już nawet w mocno niekorzystnym położeniu, ale nawet w obliczu problemów ekonomicznych ci potrafili wykrzesać z siebie resztki sił i po fantastycznej końcówce przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

1 czerwca
17:00 AGO Esports 16:14 HAVU Gaming Inferno
17:00 Aristocracy 16:9 Actina PACT Train

Już za kilka minut powinny wystartować ćwierćfinałowe mecze trzecich otwartych kwalifikacji do europejskiego Minora. Gorąco zachęcamy do śledzenia zmagań z udziałem polskich ekip poprzez naszą relację na żywo.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

klaudia opuszcza Assasins i decyduje się na przerwę od zawodowego grania

Dziś zawodniczki Assasins mogły świętować triumf w pierwszej edycji Female Legends. W tej sporej beczce miodu jest jednak także pokaźna łyżka dziegciu...