Powiedzmy sobie jasno – statystyki nie zawsze powiedzą ci prawdę. Szczególnie, gdy przyglądamy się im, zwracając szczególną uwagę na zawodnika, którego pierwszorzędnym zadaniem niekoniecznie jest eliminowanie rywali. Tak z pewnością jest w przypadku Filipa "NEO" Kubskiego, który podczas DreamHack Masters Dallas pokazał się z naprawdę dobrej strony. Nie do końca znalazło to odzwierciedlenie w indywidualnych zestawieniach, gdzie Polak wyraźnie odstaje od czołówki. Niemniej jednak warto przyjrzeć się, jak nasz rodak wypadł na tle pozostałych graczy za oceanem.

Na początek warto wziąć pod lupę rating 2.0, w którym stawce przewodzi Mathieu "ZywOo" Herbaut. Francuz bez cienia wątpliwości wyrasta na najlepszego gracza na scenie, a jego osiągnięcia trzeba brać przez pryzmat jego wieku, wszakże ten dopiero w listopadzie obchodzić będzie swoje 19. urodziny. Reprezentant Teamu Vitality zakończył turniej z wynikiem 1,33 w tej kategorii, dystansując drugiego Justina "jksa" Savage'a o 8 setnych punktu. NEO wylądował w drugiej części stawki, ale jego rezultat nie był wcale aż tak zły, w końcu zdołał wyprzedzić Seana "Gratisfactiona" Kaiwaiego czy Christophera "GeT_RiGhTa" Alesunda. Polak zakończył turniej także z nie najgorszym wynikiem K-D, które wyniosło w jego przypadku -13. Biorąc pod uwagę rolę in-game leadera w drużynie i pierwszy lanowy występ w nowych barwach, nasz rodak może być zadowolony ze swojej postawy strzeleckiej.

Kubski zaliczył zresztą także 0,59 zabójstwa na rundę, co oczywiście jest dorobkiem dalekim od czoła stawki, ale gracz znad Wisły znów nieznacznie wyprzedził kilku doświadczonych rywali, takich jak chociażby Freddy "KRIMZ" Johansson czy finalista imprezy z ENCE – Sami "xseveN" Laasanen. Całkiem dobrze spisywał się za to drużynowy kolega Polaka – Håvard "rain" Nygaard. Zawodnik FaZe zdobył średnio 0,80 fraga na rundę, co dało mu piątą pozycję w zestawieniu, niewiele za przodującym Patrikiem "f0restem" Lindbergiem. W przypadku zadanych obrażeń na rundę Szwed musiał jednak oddać pierwszą lokatę właśnie wspomnianemu rainowi, który statystycznie co rundę zabierał rywalom 89 punktów życia. NEO aż takim postrachem przeciwników nie był, ale ciągle jego 66 średnich obrażeń zadawanych oponentom uplasowało go w środku zestawienia.

Rating 2.0 Różnica K-D Fragi na rundę
ZywOo 1,33 allu +68 f0rest 0,84
jks 1,25 EliGE +61 EliGE 0,82
rain 1,24 ZywOo +56 sergej 0,80
EliGE 1,23 sergej +53 ZywOo 0,80
sergej 1,23 Twistzz +50 rain 0,80
                                                                                                                                                                          
NEO 0,92 NEO -13 NEO 0,59
Obrażenia na rundę Wygrane clutche Otwierające fragi na rundę
rain 89,0 AmaNEk 7 arT 0,20
jks 87,4 kennyS 7 Stewie2K 0,17
f0rest 86,1 EliGE 6 vice 0,17
Ethan 85,5 yuurih 5 f0rest 0,16
EliGE 84,9 Twistzz 5 ZywOo 0,15
                                                                                                                                                                          
NEO 66,0 NEO 1 NEO 0,05
dane pochodzą ze strony HLTV.org

Kubskiego i jego nowych partnerów zobaczymy niedługo po raz kolejny w akcji na lanie. Już 18 czerwca do Montpellier zjadą się najlepsze zespoły świata, w tym także nieobecne ostatnio na dużych turniejach Astralis, które powalczą o kolejną wygraną na światowych finałach ESL Pro League.