fot. ESL/Bart Oerbekke

Virtus.pro pomszczone. x-kom ogrywa GamerLegion w ESEA MDL

Co nie udało się Virtus.pro, udało się x-kom teamowi. Polski zespół zgarnął swoje trzecie zwycięstwo w 31. sezonie ESEA Mountain Dew League. Skład Daniela „STOMPA” Płomińskiego pokonał Team GamerLegion po fenomenalnej grze na Overpassie.

x-kom team
16 : 7 Team GamerLegion

(ESEA MDL Season 31 – 6. tydzień)
16 12 Overpass 3 7
4 4

Pistoletówka padła łupem drużyny Kévina „Ex6TenZa” Droolansa, która także okazała się lepsza w kolejnych dwóch odsłonach. Sytuacja zmieniła się, gdy w ręce polskich zawodników trafiły karabiny i granaty, wtedy to x-kom zaczął kontratakować i szybko Paweł „innocent” Mocek i spółka wyrównali na 3:3. Z powodzeniem x-kom radził sobie w obronie także w kolejnych potyczkach, które nadwiślańska formacja zdominowała, wychodząc na prowadzenie 6:3. Gracze GL do końca pierwszej połowy pozostali bezradni, ostatecznie przegrywając ją dziewięcioma punktami.

Po zmianie stron x-kom zaliczył potknięcie i oddał swoim przeciwnikom trzy oczka. Po chwili GamerLegion zanotował jeszcze czwarty punkt po stronie broniącej, co pozwoliło tej ekipie na zredukowanie straty do rywali na 7:12. Na szczęście to nie było ostatnie słowo piątki innocenta, która w końcu odzyskała inicjatywę i pewnie zgarnęła dwie rundy. Na domknięcie spotkania nie przyszło nam długo czekać, bo Polacy nie zawiedli i w decydujących starciach sięgnęli po zwycięstwo.

To było ostatnie spotkanie z udziałem x-komu w szóstym tygodniu zmagań. Jutro do akcji wkroczą jednak AGO Esports, Izako Boars oraz Virtus.pro. Więcej szczegółowych informacji na temat europejskiej dywizji ESEA Mountain Dew League Season 31 znaleźć można w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

IKEA wypuści na rynek serię produktów dla graczy

IKEA kojarzy nam się raczej z żartami na temat dość problematycznego składania zakupionych mebli, ale my piszemy o szwedzkiej firmie w nieco innym kon...