Dziś zamknięta została lista uczestników nadchodzącego azjatyckiego Minora przed StarLadder Major Berlin 2019. Jako ostatni dołączyli do niej gracze TYLOO oraz 5Power Gaming, wyłonieni podczas dopiero co zakończonych chińskich eliminacji.

W przypadku TYLOO o awansie wiemy już o piątku. Hansel "BnTeT" Ferdinand i spółka zatriumfowali bowiem w finale górnej drabinki, nie przegrywając po drodze ani jednego meczu i tracąc przy tym zaledwie jedną mapę. Trzeba jednak zauważyć, że chińsko-indonezyjski skład nie miał zbyt wymagających rywali i dopiero ostatni z nich, ViCi Gaming, uszczknął mu ten wspomniany punkt.

O ViCi wspomnieliśmy zresztą nie po raz ostatni, bo po pechowej porażce z TYLOO ekipa ta spadła do drabinki dolnej, gdzie miało się zmierzyć z 5Power Gaming. Uczestnicy katowickiego Majora mieli już wcześniej okazję podjąć ten zespół i wówczas mógł świętować zwycięstwo wynikiem 2:0, ale teraz role się odwróciły – tym razem to Bin "Savage" Liu wraz z kolegami zatriumfowali w takim właśnie stosunku.

Ostatecznie pewne występu na Minorze są następujące drużyny:

5Power Gaming ALPHA Red AVANT Gaming Energy Esports
FFAmix Grayhound Gaming MVP PK TYLOO

Azjatycki Minor odbędzie się między 24 a 28 lipca w Berlinie. Biorące w nim udział ekipy będą rywalizować między sobą o dwa miejsca na StarLadder Major Berlin 2019 oraz o jeden slot na turnieju Play-in.