Za nami kolejny intensywny tydzień wypełniony niemal po brzegi esportowymi zdarzeniami. To na przestrzeni ostatnich siedmiu dni miały miejsce finały lanowe ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019 w CS:GO i LoL-a, zakończyły się zmagania Esports Championship Series Season 7, a Virtus.pro awansowało do zamkniętych eliminacji do europejskiego Minora. O tych i innych ciekawych zajściach przeczytasz w naszym kolejnym tekście z cyklu Najważniejsze wydarzenia tygodnia.

Aristocracy ESL Mistrzem Polski w CS:GO!

Ekipa Wiktora "TaZa" Wojtasa pokonała wczoraj Virtus.pro w wielkim finale ESL Mistrzostw Polski. Walka na pierwszej mapie wybranej przez VP była wyrównana, lecz koniec końców to Aristocracy postawiło kropkę nad "i". Na Nuke'u z kolei Janusz "Snax" Pogorzelski i spółka kompletnie nie podołali rywalom i przegrali 5:16. Dzięki obu tym wygranym, drużyna Karola "rallena" Rodowicza zakończyła zmagania w play-offach ESL MP bez straty ani jednej mapy.

https://cybersport.pl/204936/puchar-w-rekach-aristocracy-taz-i-spolka-esl-mistrzami-polski-w-csgo/

Team Vitality wygrywa ECS Season 7

Reprezentanci Teamu Vitality sprawnie pokonali FURIĘ Esports w wielkim finale Esports Championship Series Season 7. Europejczycy prowadzili już od samego początku, pozwalając rywalom zgarnąć na Inferno zaledwie dziewięć oczek oraz cztery na Overpassie. Dzięki wygranej ekipa Mathieu „ZywOo” Herbauta zgarnęła 225 tysięcy dolarów nagrody głównej.

https://cybersport.pl/204983/vitality-nie-daje-szans-furii-zywoo-wybrany-mvp-ecs-season-7/

Virtus.pro jedynym polskim zespołem w zamkniętych kwalifikacjach do Minora

Aż cztery szanse miały wszystkie polskie drużyny na awans do zamkniętych kwalifikacji do europejskiego Minora. Mimo to zadanie zdołali wykonać jedynie reprezentanci Virtus.pro i to za ostatnim podejściem. Janusz "Snax" Pogorzelski i spółka już dziś rozpoczną swój kolejny mecz w ostatniej fazie eliminacji do Minora. Rywalem naszych rodaków będzie mousesports.

https://cybersport.pl/204215/virtus-pro-jedynym-polskim-zespolem-w-zamknietych-eliminacjach-do-minora/

Izako Boars odsuwa na ławkę dwóch graczy

Zawodnicy Izako Boars dość szybko pożegnali się z lanowymi finałami ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019. Dwa dni po wielkiej porażce podopiecznych organizacji Piotra "Izaka" Skowyrskiego z Actina PACT dwóch jej zawodników – Mateusz „matty” Kołodziejczyk i Karol „tecek” Kapczyński – zostało przeniesionych na ławkę rezerwowych. Pierwszy z nich należał do drużyny od 2017, drugi dołączył natomiast niecały rok później.

https://cybersport.pl/205004/dwa-dni-po-pozegnaniu-z-esl-mp-izako-boars-odsuwa-od-skladu-dwoch-graczy/

iHG bez szans! devils.one nowym ESL Mistrzem Polski w LoL-a

W minionym tygodniu zakończyły się również zmagania w ramach ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019 w League of Legends. W wielkim finale wydarzenia naprzeciw siebie stanęły Illuminar Gaming oraz devils.one. Diabły bez większych problemów poradziły sobie z przeciwnikami i wygrały bez straty żadnego punktu, przez co Paweł „delord” Szabla i jego koledzy nie obronili tytułu wywalczonego w ubiegłym roku.

https://cybersport.pl/204920/devils-one-nie-daje-szans-ihg-mamy-nowych-esl-mistrzow-polski-w-lol-a/

Aristocracy zaproszone na DreamHack Open Summer

W ubiegły piątek DreamHack ujawnił pełną listę uczestników startującego w bieżącym tygodniu DreamHack Open Summer 2019. Na liście zaproszonych drużyn znaleźli się też Polacy, reprezentujący Aristocracy. Ekipa Wiktora "TaZa" Wojtasa znalazła się w grupie A, gdzie możemy zauważyć również takie zespoły jak AVANGAR, Tricked Esport czy Winstrike Team.

https://cybersport.pl/204523/aristocracy-zagra-na-dreamhack-open-summer/

Virtus.pro z zaproszeniem na kolejnego lana

Nadchodzący weekend będzie bardzo intensywny dla reprezentantów Virtus.pro. Drużyna Janusza "Snaxa" Pogorzelskiego otrzymała bowiem zaproszenie na Moche XL Esports, którego pula nagród wynosi aż 75 tysięcy dolarów. Zmagania z pewnością nie będą dla naszych rodaków łatwe, gdyż na liście uczestników znajdują się znane marki jak na przykład BIG czy FURIA Esports, która wczoraj zajęła 2. miejsce podczas finałów ECS.

https://cybersport.pl/204583/virtus-pro-zaproszone-na-moche-xl-esports/

TOAO definitywnie opuszcza Virtus.pro

Mateusz „TOAO” Zawistowski ogłosił za pomocą mediów społecznościowych, że jego kontrakt z Virtus.pro został rozwiązany. 22-latek trafił do rosyjskiej organizacji w grudniu ubiegłego roku, kiedy miał objąć zadanie prowadzącego odświeżonego składu. Po czterech miesiącach jednak ze względu na słabe wyniki zespołu, Zawistowski ostatecznie został przeniesiony na ławkę rezerwowych.

https://cybersport.pl/204549/toao-definitywnie-zegna-sie-z-virtus-pro/

Rozpoczął się letni split League of Legends European Championship

Za nami pierwsza kolejka letniego splitu League of Legends European Championship. Najlepsze drużyny Europy pewnie rozpoczęły walkę o awans do play-offów, których zwycięzca awansuje na Mistrzostwa Świata. Co ciekawe, w ubiegłotygodniowych rozgrywkach na serwerach zobaczyliśmy aż sześciu Polaków, z czego trzech znajdowało się w wyjściowym składzie Rogue.

https://cybersport.pl/204881/g2-oraz-fnatic-na-szczycie-tabeli-po-pierwszej-kolejce-lec/


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.