Dwuletnia przygoda Ghost Gaming ze sceną Counter-Strike'a dobiega końca. Północnoamerykańska organizacja poinformowała oficjalnie o rozstaniu ze swoim składem CS:GO i wygląda na to, że nie ma ona planów na to, by stworzyć kolejny.

Znane wcześniej z rozgrywek Gears of War Ghost w CS:GO pojawiło się w pierwszej połowie 2017 roku. Po początkowych problemach ekipa zdołała wreszcie ustabilizować zarówno swoją kadrę, jak i grę, co przełożyło się na wymierne sukcesy. Wśród tych warto wymienić m.in. awans na lanowe finały ESL Pro League Season 9 czy też półfinał ZOTAC Cup Masters 2018. Niemniej już od kilku dni z obozu formacji docierały informacje, jakoby powoli wygasające umowy z zawodnikami miały nie zostać przedłużone. Potwierdzenie tego stanu rzeczy otrzymaliśmy już wczoraj, gdy o swoim rozstaniu z dotychczasowym pracodawcą poinformowali Joshua "steel" Nissan oraz Kenneth "koosta" Suen.

Teraz głos zabrała sama organizacja, która za pośrednictwem mediów społecznościowych podziękowała swoim graczom za współpracę. – Wycofujemy się z CS-a i szukamy możliwości, by odsprzedać kontrakt WARDELLA – poinformował później Matt Dillon, dyrektor generalny Ghost. Bo o ile większość zawodników żegna się z ekipą na zasadzie wolnego transferu, tak Matthew "WARDELL" Yu nadal pozostaje w niej zatrudniony. Wszystko dlatego, że Kanadyjczyk podpisywał umowę w innym niż reszta składu terminie i ta nadal pozostaje ważna. Na ten moment nie jest jednak jasne czy ktokolwiek wyraził już zainteresowanie jego usługami, ani też ile trzeba byłoby za nie zapłacić. Pewnym jest za to, 20-latek nie będzie już grał ze swoimi dotychczasowymi kolegami, gdyż ci po rozstaniu z formacją zdecydowali się definitywnie rozwiązać skład.

Dotychczasowy skład Ghost Gaming prezentował się następująco:

  • Matthew „Wardell” Yu
  • Joshua „steel” Nissan
  • Kenneth „koosta” Suen
  • Jason „neptune” Tran
  • Ryan „freakazoid” Abadir
  • James „JamezIRL” Macaulay – trener