Już jutro rozpocznie się druga kolejka League of Legends European Championship, czyli najbardziej prestiżowych rozgrywek LoL-a w Europie. Zmagania w ramach tego tygodnia zainauguruje starcie Misfits Gaming z poszukującym pierwszych punktów EXCEL. Obie te drużyny postanowiły jednak nieco przebudować swoje piątki i w drugim tygodniu wystawią zawodników ze swoich akademii.

W przypadku brytyjskiej organizacji zmiana dotyczy pozycji dżunglera, gdzie przez całe dwa lata oglądaliśmy tylko i wyłącznie Nubara "Maxlore'a" Sarafiana. Po raz pierwszy od samego dołączenia Brytyjczyka do Misfits jego miejsce zajmie ktoś inny. Tym kimś będzie sprowadzony niewiele ponad miesiąc temu Thomas "Kirei" Yuen. Holender miał okazję zaprezentować już swoje zdolności we francuskiej lidze LoL-a, czyli LFL. Tam na siedem rozegranych spotkań wygrał sześć, w dużej mierze przyczyniając się do zajęcia fotelu lidera właśnie przez Misfits Premier.

Jeśli zaś chodzi o EXCEL, to rozgrywająca swój drugi split w europejskiej czołówce formacja zdecydowała się wymienić wyjściowego midlanera. I tak w miejsce Jorana "Speciala" Scheffera zobaczymy sprowadzonego w przerwie między splitami Sona "Mickey'ego" Young-mina. Po niespecjalnie udanym epizodzie w Ameryce Północnej Koreańczyk wrócił w rodzime strony, gdzie walczył w drugiej regionalnej lidze pod banderą APK Prince. Jutro 21-latek zadebiutuje w lidze Starego Kontynentu i postara się zapewnić swojej drużynie pierwsze punkty w rankingu.

Druga kolejka LEC rozpocznie się o godzinie 18:00. Wszystkie mecze europejskiej ligi będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games. Po więcej informacji dotyczących LEC 2019 Summer Split zapraszamy do naszej relacji tekstowej: