fot. DreamHack/Adela Sznajder

Drugi dzień DH Open Summer dobiegł końca, Aristocracy poznało półfinałowego rywala

W niedzielę w szwedzkim Jönköping nie oglądaliśmy w akcji Aristocracy, bowiem Polacy dzień wcześniej zapewnili sobie bezpośrednią przepustkę do półfinału DreamHack Open Summer. Niemniej jednak polscy kibice z niecierpliwością wyczekiwali informacji, z kim w poniedziałek przyjdzie zawalczyć naszym rodakom. Po ostatnim meczu wszystko stało się jasne – Wiktor „TaZ” Wojtas i kompani zagrają z Teamem Ancient.

Nim doszło do spotkań decydujących o awansie do fazy pucharowej na północy Europy obserwowaliśmy walkę o uniknięcie powrotu do domu bez choćby jednej wygranej. Przed takim feralnym zakończeniem zmagań obroniło się Tricked Esport, które wczoraj nie miało większych szans w pojedynku przeciwko Arcy. Duńczycy zostawili w pokonanym polu Winstrike Team, czyli nowy zespół Ioanna „Edwarda” Sukharieva, do niedawna zawodnika Natus Vincere. Niewiele później los wschodnioeuropejskiej formacji podzielił Chaos Esports Club.

Na odpoczynek nie było jednak za wiele czasu, bo wkrótce rozpoczął się decydujący pojedynek w grupie A. Stawiany w roli faworyta AVANGAR przegrał jednak po bardzo zaciętym boju z Tricked. Dramaturgii było w tym meczu aż nadto. Najpierw o rozstrzygnięciu musiała zadecydować dogrywka, a na drugiej mapie do wyłonienia zwycięzcy potrzebne było aż 30 rund. Znacznie pewniej pierwszą mapę na swoje konto zapisało CR4Zy. Ekipa, która wcześniej występowała pod nazwą Valiance & Co miała jednak spore problemy z zamknięciem rywalizacji na Inferno i ostatecznie poległa po znakomitym powrocie Ancient. Szwedzka formacja napędzona tym heroicznym zwycięstwem zgarnęła także trzecią mapę i tym samym całą serię, meldując się w półfinale imprezy.

Tak prezentuje się komplet wyników niedzielnych spotkań:

16 czerwca

Mecz przegranych grupy A

10:00 Winstrike Team 1:2 Tricked Esport
Nuke 25:22
Dust2 8:16
Train 11:16

Mecz przegranych grupy B

13:00 CR4ZY 2:0 Chaos Esports Club
Dust2 16:12
Mirage 16:13

Decydujący mecz grupy A

16:00 AVANGAR 0:2 Tricked Esport
Train 17:19
Mirage 14:16

Decydujący mecz grupy B

19:00 Team Ancient 2:1 CR4ZY
Train 6:16
Inferno 22:20
Nuke 16:10
Warto zaznaczyć, że w niedzielę organizatorzy zawodów podzielili się z kibicami bardzo ciekawą wiadomością – triumfator DreamHack Open Summer otrzyma zaproszenie na DH Masters Malmö, które odbędzie się w październiku. O przepustkę na te prestiżowe zawody oraz główną nagrodę finansową wynoszącą 50 tysięcy dolarów cztery pozostałe na placu boju zespoły powalczą jutro od godziny 10:00. Pojedynek z udziałem Aristocracy zaplanowany jest na 13. Po więcej informacji zapraszamy do naszej relacji tekstowej.
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Grk nie zagra w pierwszych meczach Ultraligi

Już w najbliższy wtorek rozpocznie się drugi sezon największych rozgrywek League of Legends w Polsce – Ultraligi. Ośmioro uczestników ma już jedynie g...