fot. ESL/Sarah Cooper

Byli gracze Gambit stworzą nowy skład?

Ze składu Gambit Esports, który w 2017 roku niespodziewanie sięgnął po triumf na Majorze, nie zostało już nic. Ba, nawet sama organizacja nieco ograniczyła swoje działania na scenie CS:GO, skupiając się głównie na swoim zespole-akademii. Dla fanów nostalgicznych powrotów mamy jednak dobre informacje – możliwe, że kazachski rdzeń zwycięzców PGL Major Kraków 2017 niedługo znowu pojawi się na serwerze.

Jak bowiem podaje Jarek „DeKay” Lewis, trzech byłych graczy Gambit zamierza ponownie połączyć swoje siły, by utworzyć zupełnie nowy zespół. Nie będzie to jednak wcale proste, bo jedynie Dauren „AdreN” Kystaubayev nie jest obecnie związany żadną umową. Co prawda 29-latek spędził pierwszą połowę roku w FaZe Clanie, z którym wystąpił m.in. na Intel Extreme Masters Katowice 2019 oraz BLAST Pro Series Miami 2019, ale nigdy nie zyskał tam statusu pełnoprawnego członka drużyny i przez cały okres swojego pobytu tam był jedynie zawodnikiem testowanym.

Trudniej sprawa wygląda w przypadku Abaya „Hobbita” Khasenova oraz Rustema „mou” Telepova, gdyż obaj nadal posiadają ważne kontrakty odpowiednio z HellRaisers i Gambit. I chociaż zarówno jeden, jak i drugi od pewnego czasu przesiadują na ławce rezerwowych, to nie jest na ten moment jasne, czy organizacje pozwolą odejść im bez kwoty odstępnego. A ma to znaczenie kluczowe, bo trójka Kazachów ma na tyle ambitne plany, że zamierza poszukać dla siebie nowego pracodawcy. I właśnie tutaj mogą zacząć się schody.

W swoim tekście DeKay nie podaje, komu miałyby przypaść w udziale pozostałe dwa wolne miejsca. Amerykański dziennikarz twierdzi jednak, że AdreN, Hobbit i mou nie mają zamiaru ograniczać się tylko do Europy i w razie konieczności nie będą mieli problemu z tym, by przenieść się do Ameryki Północnej.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pierwszy gameplay z Teamfight Tactics po polsku!

Jeśli nie możecie doczekać się debiutu Teamfight Tactics na serwerach League of Legends, być może odczuwaną przez Was lukę wypełnią nowe filmy na kana...