fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Koniec okresu przygotowań. Czas na inaugurację drugiego sezonu Ultraligi!

Polscy entuzjaści League of Legends czekali na ten dzień od niemalże trzech miesięcy. Okres niecierpliwego stukania palcami w blat biurka w oczekiwaniu na powrót Ultraligi dobiegł jednak końca, bowiem już dziś osiem najlepszych polskich formacji League of Legends ponownie stanie do walki o tytuł mistrzowski oraz przepustkę na kolejną odsłonę European Masters.

Drugi sezon Ultraligi zainaugurowany zostanie pojedynkiem PRIDE z Wisłą Płock. Mieszankę czterech Polaków i Litwina mogliśmy już zobaczyć w akcji podczas czerwcowej odsłony Polskiej Ligi Esportowej, jednakże wówczas Orły nie zaprezentowały się szczególnie dobrze, bo w półfinale uległy młodzikom z DV1 Scouting Grounds wynikiem 0:2. Mimo wszystko był to pierwszy występ nowo utworzonej piątki, a więc trudno jest brać go za wyznacznik szans PRIDE w Ultralidze. Co ciekawe stojąca po drugiej stronie barykady Wisła Płock również poległa pod koniec maja w starciu z DSG, co w przypadku o wiele bardziej doświadczonej i zgranej formacji może budzić niepokój wśród fanów. Ponadto Nafciarze nie podołali w ESL Mistrzostwach Polski, gdzie nie dali rady awansować na finały lanowe, przegrywając z Katastrofą Awionetki.

Następnie na wirtualnej arenie w szranki staną wicemistrzowie pierwszego sezonu organizowanych przez Polsat Games rozgrywek oraz ACTINA PACT. Przed Mateuszem „vvarionem” Pieńkoszem i czwórką młodych gniewnych niesamowicie trudne zadanie, wszak pokonanie devils.one, które przed tygodniem święciło triumf w ESL Mistrzostwach Polski, z pewnością nie będzie takie proste. Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że odopieczni Adriana „Zeturala” Dziadkowca od wielu tygodni przygotowywali się do startu Ultraligi, czego efektem była absolutna dominacja w ostatnim okresie.

Około 19:30 odświeżony skład Rogue Esports Club podejmie walkę z AVEZ Esport, które zakontraktowało skład znany wcześniej jako Indictive Esports. Murowanym faworytem w tym spotkaniu oczywiście będzie akademia Rogue, która nawet pomimo sporych roszad personalnych wymuszonych awansami poporzednich zawodników do głównego składu, wydaje się być najsilniejszą formacją w stawce. Trudno jest oczekiwać, że Marcin „SELFIE” Wolski i jego kompani potkną się w meczu z AVEZ, które od wielu tygodni nie osiągnęło szczególnie imponujących wyników w żadnym z ważniejszych polskich turniejów.

Inauguracyjny dzień drugiego sezonu Ultraligi zakończy z kolei starcie Illuminar Gaming z piratesports. Nowo utworzona organizacja z przytupem wkroczyła w świat League of Legends, skradając serca fanów swoimi zabawnymi wpisami w mediach społecznościowych, jednakże teraz czas pokazać, że Piraci nie są mocni tylko w gębie. Mimo że Illuminar zostało przed tygodniem dwukrotnie zdeklasowane przez devils.one, to wciąż jest to zespół, który bez dwóch zdań będzie rywalizować o czołowe miejsca w tabeli i ewentualna porażka z zespołem Damiana „Wyska” Adamczyka będzie wtopą dla podopiecznych Bartłomieja „VoVa” Ryla.

Harmonogram inauguracyjnego dnia drugiego sezonu Ultraligi:

Wtorek, 18 czerwca
17:30 PRIDE vs Wisła Płock Bo1
18:30 ACTINA PACT vs devils.one Bo1
19:30 Rogue Esports Club vs AVEZ Esport Bo1
20:30 Illuminar Gaming vs piratesports logo piratesports Bo1

Po więcej informacji na temat Ultraligi, składy wszystkich drużyn oraz pełny harmonogram zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nadchodzi rewolucja w Cloud9? Drużynę może wzmonić dwóch nowych graczy

Ostatnie miesiące z pewnością nie były wyjątkowo udanym czasem dla Cloud9. Drużyna reprezentująca jedną z najbardziej rozpoznawalnych organizacji espo...

>