fot. ESL/Adam Łakomy

Niespodzianka już w pierwszym dniu Ultraligi! devils.one przegrywa z Actina PACT

Takiego otwarcia drugiego sezonu Ultraligi mało kto się spodziewał! Jeden z faworytów do tytułu, devils.one, musiał uznać wyższość drużyny uznawanej przez ekspertów za najgorszą w zestawieniu, czyli Actina PACT.

Actina PACT 1:0 devils.one
MeLoNiK Agresivoo
vvarion Cinkrof
Oran Matislaw
Zamulek Lucker
Maquk Erdote

Początek meczu nie zwiastował zwycięstwa Actina PACT. Co prawda Mateusz „vvarion” Pieńkosz i spółka prowadzili we fragach, ale więcej złota ogółem mieli gracze DV1. Jednak gdy po teamfighcie w 12. minucie przeżył tylko Mateusz „Matislaw” Zagórski, sytuacja devils.one stała się nie do pozazdroszczenia.

Po utracie pierwszego Nashora na rzecz PACT podopieczni Adriana „Zeturala” Dziadkowca musieli cofnąć się do defensywy, która wraz z upływem czasu była coraz bardziej rozpaczliwa. Kolejne Barony i inhibitory wędrowały na konto Actina PACT praktycznie bez walki ze strony Diabłów, a w 42. minucie podjęcie walki o Starszego Smoka było już rozpaczliwą próbą powrotu do gry, która szybko stała się gwoździem do trumny DV1. Po czystym unicestwieniu rywali gracze PACT skierowali się prosto na Nexus oponentów.

Nim jednak zaczniemy wieszać psy na Diabłach, należy pamiętać o dzisiejszym wpisie Tobiasza „Agresivoo” Ciby. Toplaner DV1 przyznał, że jest chory i przyjmuje antybiotyk, co z pewnością odbiło się na jego dzisiejszym występie. Nie usprawiedliwia to co prawda w pełni devils.one, patrząc chociażby na statystyki innych zawodników, ale nie ma wątpliwości, że w innych okolicznościach gra ta mogła wyglądać zupełnie inaczej.

To już nie pierwszy raz, kiedy PACT zaskakuje podczas inauguracyjnego tygodnia Ultraligi. Podobna sytuacja miała już miejsce w pierwszym sezonie rozgrywek Polsat Games. Wówczas zespół vvariona podjął jednak Illuminar Gaming, które nie było uważane za faworytów podczas minionej edycji. Co więcej, wtedy PCT grało w zupełnie innym składzie.

Czy dzisiaj czekają nas jeszcze jakieś niespodzianki? Nawet jeśli, to nie będą one aż tak sensacyjne, jak porażka devils.one. Niemniej jednak ewentualna wygrana AVEZ Esport w meczu z Rogue Esports Club też będzie rozpatrywana w kategorii zaskoczenia. Informację o transmisji Ultraligi możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

s1mple wspomaga skład starka w pierwszym meczu LOOT.BET Smack My Beach Cup

Krzysztof "stark" Lewandrowski i Oleksandr "s1mple" Kostyliev w jednej drużynie? Tak, to brzmi niewiarygodnie. Tak, takie połączenie ma dziś miejsce....

>