fot. DreamHack

PACT zawiesza działanie sekcji Rainbow Six: Siege

Zaskakujące wieści płyną do nas z obozu Actina PACT. Rodzima organizacja ogłosiła bowiem, iż zawiesza działalność swojej dywizji Rainbow Six: Siege. Tym samym formacja Marcina „padre” Kurzawskiego kończy ze wsparciem produkcji Ubisoftu po zaledwie siedmiu miesiącach.

Początki PACT na scenie Rainbow Six były naprawdę obiecujące. Ale nie mogło być inaczej, bo pod skrzydła ekipy trafił najlepszy wówczas polski skład, który po nieudanych przygodach z Teamem Ascent i TrainHard eSports szukał dla siebie nowego domu. Tak czy inaczej, już w swoim pierwszym sezonie w nowych barwach Dariusz „Derius” Sokołowski i spółka włączyli się do walki o awans do Pro Ligi. I chociaż ostatecznie musieli obejść się smakiem, to miejsce na podium na pewno wzmogło apetyty przed kolejną kampanią.

Ta jednak nie przebiegła już tak dobrze. W zespole doszło też do niespodziewanych zmian kadrowych, które bardziej przeszkodziły niż pomogły. W zakończonym niedawno Challenger League Season 9 Polacy zajęli ostatnie miejsce z zaledwie dwoma zwycięstwami na koncie, na dokładkę stracili też tytuł mistrzów kraju, który odebrał im Team GamerLegion. W obliczu tego wszystkiego podjęto decyzję o zawieszeniu projektu – na ten moment nie wiadomo czy PACT zamierza w przyszłości powrócić do R6, ani też czy dotychczasowy skład formacji będzie nadal trzymać się razem.

Były już skład Actina PACT prezentuje się następująco:

  • Dariusz „Derius” Sokołowski
  • Norbert „Deep” Świątek
  • Bartosz „AueR” Hajma
  • Mark „Optyk” Kaudyk
  • Natan „Nathan” Rafał
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

bodyy oficjalnie opuszcza G2

Ponad trzymiesięczny pobyt Alexandre'a "bodyy'ego" Pianaro na ławce rezerwowych G2 Esports dobiegł końca. Organizacja Carlosa „ocelote’a” Rodrígueza p...