Team Ancient dość szybko poradził sobie ze stratą Nicolasa „Plopskiego” Gonzaleza Zamory na rzecz Ninjas in Pyjamas. Niedługo po transferze Plopskiego zawodnicy Ancient przekazali, że miejsce pozostawione przez nastoletniego gracza zajmie Denis "grux" Gutaj.

Dla 19-latka nie będzie to pierwsza okazja do gry pod banderą Ancient, gdyż występował w tej drużynie m.in. w otwartych kwalifikacjach do ESL One Cologne 2019. Wraz ze swoimi kolegami grux próbował zakwalifikować się na Copenhagen Games 2019, lecz ostatecznie drużynie grającej pod dobrze znaną nazwą GODSENT zabrakło jednego zwycięstwa, by tego dokonać. Wcześniej gracz okazjonalnie wspierał miks Adila "ScreaMa" Benrlitoma, Uruguay, a także przez niedługi czas grał w Red Reserve. W barwach RR Gutaj spotkał się chociażby z Williamem "drakenem" Sundinem oraz Fredrikiem "freddiemb" Buö, a więc aktualnymi członkami Ancient.

Okazuje się, że transfer gruxa wcale nie rozwiązuje problemów kadrowych Ancient. Pozostająca bez pracodawcy ekipa nie będzie mogła bowiem skorzystać z usług najnowszego nabytku podczas europejskiego Minora przed StarLadder Major Berlin 2019, gdyż nie zaistniały okoliczności, by mogła zmienić jednego ze swoich zawodników. draken i spółka mają zatem dwie możliwości: albo przygotowywać się do Minora z Plopskim, który rzecz jasna będzie już trenował z NiP-em, lub zdecydować się na granie ze szkoleniowcem André "BARBARREM" Möllerem.

W tej sytuacji skład Teamu Ancient prezentuje się następująco:

  • William "draken" Sundin
  • Joakim "disco doplan" Gidetun
  • Fredrik "freddieb" Buö
  • Alfred "RuStY" Karlsson
  • Denis "grux" Gutaj
  • André "BARBARR" Möller – trener