fot. ESL/Adam Łakomy

Drugi tydzień Ultraligi za nami. Coraz większa różnica między górną i dolną połową

Dobiegła końca druga kolejka Ultraligi, czyli największych rozgrywek League of Legends w Polsce. Dzisiaj po raz ostatni w tym tygodniu mieliśmy okazję zobaczyć czołówkę rodzimej sceny LoL-a. Miniona runda pokazała jednak, że czołówkę tę stanowi nie osiem formacji, a cztery – przynajmniej patrząc na sytuację w tabeli.

Zgodnie z oczekiwaniami na samym szczycie wciąż niepokonany Rogue Esports Club, który po dzisiejszej wygranej z piratesports przedłużył swoją passę zwycięstw w tym sezonie Ultraligi do czterech. W dalszym ciągu Marcin „Selfie” Wolski i kompani czują jednak na swoich plecach oddech aż trzech innych formacji – devils.one, Illuminar Gaming i Actina PACT. Najbardziej zaskakująca jest tu obecność zespołu Mateusza „vvariona” Pieńkosza, ale z całą pewnością PACT zasługuje na to miejsce.

Tak dobrych nastrojów po dwóch pierwszych rundach z pewnością nie ma w obozach pozostałych czterech drużyn. Wisła Płock, PRIDE, piratesports i AVEZ Esport niezmiennie obsadzają lokaty od piątej do ósmej, a ponadto trzy z wymienionych drużyn przegrały oba mecze minionej rundy. Wyjątkiem były Orły, jednak wygrana z Piratami była pierwszą w tym sezonie, toteż PRIDE odbiło się co prawda od dna, ale czołówka zestawienia wciąż pozostaje poza jego zasięgiem. Prawdziwy niepokój może jednak zacząć odczuwać AVEZ Esport – zmiana w składzie wyszła na dobre Ośmiornicom, bo pokazały wolę walki w meczu z Diabłami, ale koniec końców AVEZ nie było dane poznać wreszcie smaku zwycięstwa i z bilansem 0-4 zamyka klasyfikację Ultraligi.

Tak prezentują się wyniki dzisiejszych meczów:

Wtorek, 25 czerwca
17:30 Illuminar Gaming 1:0 Wisła Płock Bo1
18:30 piratesports piratesports logo 0:1 Rogue Esports Club Bo1
19:30 devils.one 1:0 AVEZ Esport Bo1
20:30 ACTINA PACT 1:0 PRIDE Bo1

Tabela Ultraligi po drugiej kolejce:

# Drużyna M W P % wygranych
1. Rogue Esports Club 4 4 0 100%
2. devils.one 4 3 1 75%
2. Illuminar Gaming 4 3 1 75%
2. Actina PACT 4 3 1 75%
5. Wisła Płock 4 1 3 25%
6. PRIDE 4 1 3 25%
7. piratesports logo piratesports 4 1 3 25%
8. AVEZ Esport 4 0 4 0%
Legenda:
 Awans do drugiej rundy play-offów 2. sezonu Ultraligi
 Awans do pierwszej rundy play-offów 2. sezonu Ultraligi
 Walka o utrzymanie w Ultralidze

Na kolejne pojedynki w ramach Ultraligi przyjdzie nam czekać do następnego wtorku. Trzeci tydzień rywalizacji zainauguruje pojedynek AVEZ z Illuminar Gaming. Wkrótce po tym formę przekonamy się, czy Actina PACT będzie w stanie sprawić kolejną niespodziankę, tym razem z Rogue Esports Club. Po więcej informacji dotyczących Ultraligi, jak harmonogram, wyniki wszystkich dotychczas rozegranych meczów, czy też składy formacji, zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

devils.one zatrudnia graczy Heroes of Might and Magic III

Zaskakujące wieści płyną do nas z obozu devils.one. Rodzima organizacja, która do tej pory kojarzona była głównie z uwagi na swoje działania na scenie...