Lanowy proces kwalifikacyjny do GG League 2019 zakończył się w ubiegły weekend, lecz walka o wyjazd do Poznania wciąż trwa. W sobotę wystartują bowiem internetowe eliminacje ostatniej szansy, w których udział wezmą ekipy znane nam już z tegorocznych przystanków Road to GG League oraz... Virtus.pro.
Organizatorzy postanowili zaprosić do rywalizacji łącznie dwanaście drużyn. Cztery z nich zostały rozstawione i zmagania w drabince pojedynczej eliminacji z meczami w trybie BO3 rozpoczną już od ćwierćfinałów. Występem w pierwszej rundzie nie będą musiały martwić się ekipy, które uplasowały się na drugim stopniu podium podczas lanowych kwalifikacji, czyli Tricked Esport, NoChance i Actina PACT, a także Virtus.pro, które w Kielcach ostatecznie nie pojawiło się ze względu na problemy zdrowotne dwóch graczy. Z występu w eliminacjach zrezygnowało jednak AGO Esports, a miejsce Jastrzębi zajęła właśnie piątka Michała "OKOLICIOUZA" Głowatego.
Tak prezentuje się harmonogram internetowych eliminacji do GG League 2019:
29 czerwca | ||||||
1/8 finału |
||||||
14:00 | Movistar Riders | ![]() |
vs | ![]() |
piratesports | BO3 |
14:00 | ALTERNATE aTTaX | ![]() |
vs | ![]() |
Warriors Team | BO3 |
14:00 | BLUEJAYS | ![]() |
vs | ![]() |
Dracarys | BO3 |
14:00 | OFFSET Esports | ![]() |
vs | ![]() |
Izako Boars | BO3 |
Ćwierćfinały |
||||||
17:00 | NoChance | ![]() |
vs | ![]() |
M. Riders/piratesports | BO3 |
17:00 | Virtus.pro | ![]() |
vs | ![]() |
ALTERNATE/Warriors | BO3 |
17:00 | Tricked Esport | ![]() |
vs | ![]() |
BLUEJAYS/Dracarys | BO3 |
17:00 | Actina PACT | ![]() |
vs | ![]() |
OFFSET/Izako Boars | BO3 |
30 czerwca | ||||||
15:00 | Półfinały | BO3 | ||||
18:00 | Finał | BO3 |
Awans na turniej główny wywalczy sobie tylko jeden zespół. Poznańskie finały całego cyklu odbędą się 13 i 14 lipca – wśród potwierdzonych uczestników znajdują się między innymi HellRaisers, Aristocracy oraz x-kom team. W puli nagród imprezy znajdzie się 100 tysięcy euro.