Dzisiaj doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia informacji, które wczorajszego wieczoru zaszokowały całą esportową scenę nad Wisłą. x-kom team oraz AGO Esports połączyły siły, a w wyniku fuzji powstał nowy twór, x-kom AGO. Połączenie dwóch organizacji niesie za sobą jednak pewne konsekwencje dotyczące Good Game League.

W czerwcu ubiegłego roku drużyna spod znaku iksa triumfowała w poprzedniej edycji rozgrywek, dzięki czemu od razu zapewniła sobie udział w tegorocznej odsłonie GG League. Dzisiejsze wydarzenie sprawiło jednak, że x-kom na dobrą sprawę już nie istnieje, a zdaniem osób odpowiedzialnych za imprezę nowej organizacji zdecydowanie bliżej jest do AGO. Z tego powodu organizatorzy GG League podjęli decyzję o przekazaniu miejsca na głównych zawodach w ręce zawodników Virtus.pro, choć x-kom AGO przejawiało chęć zatrzymania slota. Włodarze Jastrzębi nie byli jednak w stanie zaprezentować składu na poznański turniej, a potem zdecydowali się odrzucić zaproszenie do zamkniętych kwalifikacji. To według informacji przekazanych przez GG League powędrowało do byłej piątki grającej pod banderą x-kom teamu, ale jeden z zawodników formacji, Paweł "innocent" Mocek wyznał, że w eliminacjach również nie zobaczymy jego i jego kompanów.

W tej sytuacji lista uczestników Good Game League 2019 wygląda następująco: 

Aristocracy Epsilon Esports HellRaisers
Team GamerLegion Virtus.pro Winstrike Team

Zamknięte eliminacje startują już jutro i weźmie w nich udział łącznie pięć rodzimych formacji. Poznańskie finały Good Game League 2019 odbędą się 13 i 14 lipca w Poznaniu i wystąpi na nich osiem drużyn. Łączna pula nagród wyniesie 100 tysięcy euro, z czego dla zwycięzcy wielkiego finału przewidziano połowę tej kwoty.