Poznaliśmy nazwę ostatniej drużyny, która wystąpi podczas Intel Extreme Masters Chicago 2019. Ósmy slot na amerykańskiej imprezie przypadł w udziale zawodnikom forZe, którzy triumfowali w ramach GG.Bet Chicago Invitational.

Trzydziesta druga formacja światowego rankingu nie miała sobie równych w fazie grupowej internetowych rozgrywek, gdyż najpierw pokonała Windigo Gaming w starciu BO1, zaś w meczu o awans do play-offów bez większych problemów pozostawiła w pokonanym polu HellRaisers, pokonując międzynarodową piątkę kolejno do siedmiu i do pięciu. W półfinale kwalifikacji przeciwnikiem Rosjan było OpTic Gaming. Zwycięzcy DreamHack Open Summer 2019 starali się jak mogli, jednak na obu mapach brakowało im wykończenia, przez co musieli uznać wyższość forZe.

W najważniejszym pojedynku Andrey "Jerry" Mekhryakov i spółka stanęli w szranki z wyżej notowanym Heroic. Do rozstrzygnięcia finałowego spotkania potrzebne były trzy mapy, choć wschodnioeuropejska ekipa na dobrą sprawę mogła je zakończyć już po dwóch, gdyż po pierwszej połowie na Overpassie prowadziła 10:5. Co się odwlecze, to nie uciecze – podopieczni rosyjskiej organizacji ostatecznie wyszli górą z tej batalii, a tym samym wywalczyli przepustkę na główną imprezę.

Pełna lista uczestników IEM Chicago prezentuje się następująco:

ENCE Team Envy forZe G2 Esports
Team Liquid MIBR Renegades Team Vitality

Intel Extreme Masters Chicago 2019 odbędzie się między 18 a 21 lipca. W sumie udział w zawodach weźmie osiem zespołów, które powalczą między sobą o łączną pulę nagród w wysokości 250 tysięcy dolarów.