fot. ESL/Adela Sznajder

ESL One: mousesports eliminuje MVP PK, Liquid pokonuje Natus Vincere

Za nami kolejne spotkania w ramach ESL One Cologne 2019. Zawodnicy MVP PK po dzisiejszej porażce z Teamem Liquid trafili do drabinki przegranych grupy A, gdzie przyszło im się zmierzyć z mousesports. Koreańczycy bez wątpienia nie mogą być zadowoleni ze swojego występu na turnieju, bowiem pierwszy dzień rozgrywek w Kolonii był ich… ostatnim. Powody do zadowolenia ma za to Liquid, ponieważ zwyciężając z Natus Vincere, zapewniło sobie miejsce w play-offach.

Stawką pierwszej z potyczek było być albo nie być w zawodach. Gracze spod bandery MVP PK oraz mousesports. Już od samego początku gra układała się zdecydowanie na korzyść drużyny z Europy. Podopieczni Allana „Rejina” Petersena trzynasty punkt zdobyli jeszcze przed zamianą stron. W drugiej połowie Koreańczycy zaliczyli jeden zryw, w wyniku którego zdobyli dodatkowo sześć rund. Oczywiście przewaga Mysz była zbyt duża, by mówić o jakimkolwiek comebacku. Na Inferno sytuacja z poprzedniej mapy nie zmieniła się i nadal mogliśmy oglądać mousesports na fotelu lidera. Finn „karrigan” Andersen i spółka byli nie do zatrzymania i pewnie sięgnęli po wygraną, eliminując tym samym Koreańczyków z dalszej walki o podbój Kolonii.

Natomiast spotkanie między Liquid a Natus Vincere było naprawdę interesujące i przede wszystkim niejednostronne. W pierwszej połowie Dusta2 obie drużyny przez cały czas wymieniały się ciosami. Po zamianie stron batalia w dalszym ciągu trwała w najlepsze, w związku z tym potrzebne były dodatkowe rundy – te jednak wpadły w ręce liderów rankingu HLTV. Na drugiej mapie emocje również sięgały zenitu, ponieważ obie drużyny ani myślały odpuszczać. Niemal znów doszło do dogrywki, lecz ostatecznie ukraiński skład opanował sytuację i przypisał Overpassa na swoje konto. Na Mirage’u pierwsza połowa należała do ekipy Nicholasa „nitr0” Cannella i mimo wielu starań Na`Vi wyższość zawodników Liquid była widoczna gołym okiem. To oni zdobyli dla siebie trzecią mapę oraz całą serię.

2 lipca

Półfinał drabinki wygranych grupy A

16:40 Natus Vincere 1:2 Team Liquid
Dust2 19:22
Overpass 16:14
Mirage 16:8

Pierwsza runda drabinki przegranych grupy A

16:40 mousesports 2:0 MVP PK
Vertigo 16:8
Inferno 16:6

Pierwszy dzień ESL One Cologne 2019 zakończy mecz FaZe Clanu z NRG Esports. Spotkanie ekipy Filipa „NEO” Kubskiego obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat niemieckich zawodów zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Cloud9 czeka rewolucja kadrowa?

Kolejne roszady kadrowe w Cloud9 to tylko kwestia czasu – tak przynajmniej twierdzi Jarek "DeKay" Lewis, czyli znany amerykański dziennikarz. Według j...