Dwa kolejne zespoły pożegnały się z ESL One Cologne 2019. W Lanxess-Arenie na pewno nie pojawią się BIG oraz Fnatic, które przegrały dziś odpowiednio z Heroic oraz Teamem Vitality. Jeżeli zaś chodzi o wspomniane ekipy ze Skandynawii oraz Francji, to jeszcze dziś zobaczymy je w akcji podczas bezpośredniego pojedynku, którego stawką będzie awans do ćwierćfinału.

Przed rokiem BIG dotarło w Kolonii do finału i zapewne miało nadzieję, że tym razem ponownie sprawi niespodziankę – może nie takiego kalibru, ale i tak liczono zapewne na więcej. Niemniej trudno snuć jakieś poważniejsze plany, gdy jednego dnia pokonuje się MIBR, a drugiego... ma ogromne problemy z Heroic. Tak naprawdę wynik dzisiejszego meczu mógł być zupełnie inny, ale podopieczni Alexandra "kakafu" Szymanczyka zanotowali wiele rund przegranych w dość lekkomyślny sposób, w efekcie czego na własnej mapie polegli 13:16. Z kolei na wybranym przez rywali Nuke'u o żadnym większym oporze nie było już mowy – Adam "friberg" Friberg i spółka od początku do końca kontrolowali przebieg spotkania i gładko wygrali 16:7.

O gładkich wygranych nie było natomiast mowy w równolegle rozgrywanym pojedynku. Zarówno Team Vitality, jak i Fnatic prezentowały dziś bowiem naprawdę wyrównany poziom i w żadnym momencie żadnej z tych ekip nie udało się na dobre zdominować przeciwnika. Zamiast tego oglądaliśmy pasjonujące starcie, podczas którego przewaga większa niż 2-3 punkty była naprawdę świętem. Wystarczy zresztą wspomnieć, że zarówno na Mirage'u, jak i na Overpassie ostatecznie o wszystkim przesądzić musiała dogrywka, w niej natomiast mocniejszymi nerwami wykazali się Francuzi, triumfując najpierw 19:16, a potem 19:17.

Komplet wyników omawianych powyżej spotkań prezentuje się następująco:

4 lipca

Druga runda drabinki przegranych grupy B

12:00 BIG 0:2 Heroic
Inferno 13:16
Nuke 7:16
12:00 Team Vitality 2:0 Fnatic
Mirage 19:16
Overpass 19:17

Wybrane mecze ESL One Cologne 2019 wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat niemieckich zawodów zapraszamy do naszej relacji.