Poznaliśmy kolejne rozstrzygnięcia w grupie A podczas ESL One Cologne 2019. W półfinale turnieju rozgrywanego za naszą zachodnią granicą na pewno zobaczymy Team Liquid, zaś NRG Esports walkę w play-offach rozpocznie rundę wcześniej. Z marzeniami o fazie pucharowej musiało się za to pożegnać mousesports, które uległo obrońcom tytułu z Natus Vincere.

Liquid oraz NRG to dwie formacje, które dotychczas nie przegrały w Kolonii ani jednego meczu. Wobec tego doszło między nimi do pojedynku, którego stawką był bezpośredni awans do 1/2 finału zawodów. Najlepsza obecnie drużyna świata dobrze weszła w serię, bowiem po naprawdę wyrównanej walce zdołała triumfować na Nuke'u, a więc lokacji wybranej przez rywali. Po kilku minutach przenieśliśmy się na Inferno, gdzie na samym początku zauważalna była wyraźna dominacja Liquid. NRG nie zamierzało się jednak poddawać i przystąpiło do odrabiania strat, minimalizując różnicę z siedmiu do trzech oczek. Po przerwie podopieczni Cheta "ImAPet" Singha kontynuowali dobrą postawę, dzięki czemu nie tylko wyrównali stan rywalizacji, ale mieli nawet okazję na zakończenie mapy. O wyniku musiała zadecydować jednak dogrywka, w której skuteczniejszy okazał się faworyzowany zespół.

W spotkaniu o życie po raz drugi na niemieckiej imprezie na serwerze zmierzyli się gracze mousesports oraz Natus Vincere. Pierwszą mapą tego meczu było wybrane przez Myszy Inferno, na którym zdecydowanie lepiej wystartowała z kolei wschodnioeuropejska formacja. Po pierwszej połowie zgromadziła ona na swoim koncie aż jedenaście oczek, jednak później wydarzyło się coś, czego mało kto mógł się spodziewać. mouz zgarnęło jedenaście rund z rzędu, jednak nie zdołało domknąć gry w regulaminowym czasie po fantastycznym powrocie. I zostało za to brutalnie skarcone, gdyż Na`Vi wyciągnęło wnioski i ostatecznie zwyciężyło po dogrywce. Na Duście2 Finn "karrigan" Andersen i spółka ani przez chwilę nie musieli szaleńczo gonić za wynikiem, wszak to oni dyktowali warunki rozgrywki, przedłużając starcie o dodatkową lokację. Seria miała rozstrzygnąć się na Trainie, a więc mapie pierwszej potyczki pomiędzy obiema ekipami. Zawodnicy niemieckiej organizacji nie zrewanżowali się przeciwnikom za porażkę na starcie zmagań i tym samym odpadli z turnieju.

4 lipca

Finał drabinki wygranych grupy A

14:55 Team Liquid 2:0 NRG Esports
Nuke 16:12
Inferno 22:20

Trzecia runda drabinki przegranych grupy A

14:45 mousesports 1:2 Natus Vincere
Inferno 19:22
Dust2 16:8
Train 9:16

Wybrane mecze ESL One Cologne 2019 wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat niemieckich zawodów zapraszamy do naszej relacji tekstowej.