Wraz z dwoma ostatnimi meczami zakończyła się faza grupowa ESL One Cologne, a już jutro będziemy świadkami pierwszych starć w play-offach. Po dzisiejszym wieczorze wiadomo, iż po zwycięstwie z NiP, Astralis rozpocznie je od półfinału, natomiast Heroic, które uległo Team Vitality w ogóle w nich nie wystąpi.

Astralis to formacja, która podczas turnieju jeszcze ani razu nie uległa żadnemu przeciwnikowi, a więc przyszło jej się zmierzyć z dotychczas również niepokonanym Ninjas in Pyjamas. Starcie to rozpoczęło się na Duście2 i pierwsza połowa niemal zupełnie należała do Duńczyków, którzy mimo przegranej pistoletówki zdołali zdobyć aż dwanaście punktów. Po zamianie stron, gdy zawodnicy spod bandery Ninjas in Pyjamas mieli pokazać swoje umiejętności w defensywie, byliśmy świadkami niesamowitego comebacku. Szwedzi byli nie do pokonania, a teoretycznie łatwe zwycięstwo Astralis stanęło pod znakiem zapytania. Ostatecznie jednak doszło do dogrywki, która wpadła w ręce ekipy Lukasa "gla1ve'a" Rossandera. Na Inferno niestety nie mogliśmy już przeżyć takich samych emocji i zwrotów akcji, bowiem Astralis kontrolowało sytuację przez większą część trwania mapy.

Potyczka Teamu Vitality z Heroic rozpoczęła się na wybranym przez Francuzów Overpassie. Obie drużyny przez większość czasu wymieniały się seriami oczek, jednak mimo wszystko lepiej prezentował się Nathan "NBK-" Schmitt i spółka. Po zamianie stron sytuacja była niezmienna, a zawodnicy obu formacji nadal grali na bardzo podobnym poziomie, jednak szczęście sprzyjało zawodnikom Vitality, którzy koniec końców dopięli swego. W pierwszej połowie Inferno to Skandynawowie wydawali się lepiej panować nad sytuacją na serwerze. Gdy nadszedł czas na drugą część mapy francusko-brytyjski skład przebudził się i z nadwyżką odrobił straty. Benjamin "blameF" Bremer i spółka znaleźli się w opałach, z których już nie potrafili odnaleźć już wyjścia.

4 lipca

Finał drabinki wygranych grupy B

18:00 Astralis 2:0 Ninjas in Pyjamas
Dust 19:16
Inferno 16:8

Finał drabinki przegranych grupy B

18:50 Heroic 0:2 Team Vitality
Overpass 13:16
Inferno 14:16

Kolejne spotkanie w ramach ESL One Cologne 2019 odbędzie się już jutro o 15:00, kiedy na serwerze NRG Esports zawalczy z Team Vitality. Transmisję z wybranych meczów wraz z polskojęzycznym komentarzem będą dostępne w ESL TV Polska. Zachęcamy do zapoznania się z naszą relacją tekstową z imprezy, w której znajdziecie między innymi drabinkę, wyniki poszczególnych spotkań oraz harmonogram turnieju.