Dla Natus Vincere trwające właśnie ESL One Cologne 2019 to pierwszy lan po ponad miesięcznej przerwie. A w tym czasie w zespole z Europy Wschodniej dużo się działo, bo po półtorarocznym okresie gry w tym składzie zdecydowano się wreszcie na roszadę kadrową.

Jej ofiarą padł Ioann "Edward" Sukhariev, żywa legenda Na`Vi. Ukrainiec zapłacił za nie najlepsze ostatnimi czasy wyniki formacji, w tym m.in. brak awansu na światowe finały ESL Pro League Season 9. I chociaż tego typu zmiana wisiała w powietrzu już od jakiegoś czasu, to, jak w rozmowie z serwisem HLTV zapewnił Oleksandr "s1mple" Kostyliev, jej przeprowadzenie nie było wcale łatwe. – Po ostatniej porażce zaczęliśmy wspólnie zastanawiać się, czy nie byłoby  dla nas lepiej, gdybyśmy zmienili jednego z graczy, bo przecież graliśmy w niezmienionym składzie dłużej niż jakikolwiek inny zespół na tym poziomie. Postanowiliśmy, że potrzeba nam więcej siły ognia, chociaż była to dla nas trudna decyzja. Następnie zapytaliśmy B1ad3'a, czy pomoże nam z wyborem nowego zawodnika. Oglądał on dema wszystkich nowych graczy i zapytał nas, kogo konkretnie szukamy. Po obejrzeniu dem i wysłuchaniu tego, co mieliśmy mu do powiedzenia, stwierdził, że Boombl4 będzie dla nas odpowiednim wyborem – stwierdził 21-latek.

Jak już wiemy, następcą Edwarda został pozyskany z Winstrike TeamuKirill "Boombl4" Mikhailov, który dopiero uczy się gry na najwyższym poziomie, chociaż na swoim koncie ma już występy na trzech Majorach. Od samego początku nowy nabytek był mocno chwalony m.in. przez Danylo "Zeusa" Teslenkę i także sam s1mple nie szczędził miłych słów swojemu klubowemu koledze, zauważając jednak pewne mankamenty w jego grze. – Od pierwszej chwili dało się zauważyć, że jest on bardzo aktywnym graczem, który stwarza dużo przestrzeni niezależnie od tego, gdzie się znajdzie. Dużo mówi, dużo gra i cały czas stara się stawać lepszym. Podczas sparingów miał tylko jeden problem, bo gdy zyskiwaliśmy przewagę, to zdarzało mu się grać zbyt agresywnie, ale myślę, że to minie wraz z nabywaniem przez niego doświadczenia. Sądzę, że po miesiącu czy dwóch Boombl4 będzie grać znacznie lepiej, bo tak samo było z electronicem po tym, jak do nas dołączył – zapewnił najlepszy gracz 2018 roku.

Podczas rozmowy Kostyliev został również zapytany o swój stosunek do porównań między nim a Mathieu "ZywOo" Herbaut z Teamu Vitality. Okazało się, że Ukrainiec bardzo ceni francuskiego nastolatka, stawiając go niemalże na równi sobie. – Uważam, że ZywOo jest bliżej mojego poziomu bardziej niż jakikolwiek inny profesjonalny gracz. To zawodnik, który mądrze się porusza i robi wiele rzeczy, które robię także ja – da się to łatwo zauważyć. Potrzebuje on tylko więcej lanowego doświadczenia, chociaż i tak zebrał go już sporo podczas wygranych przez Vitality ECS czy cs_summit. Tak czy inaczej, gra on świetnie i musi po prostu utrzymać tę formę. Nie powinien się rozluźniać, nawet jeżeli jego zespół wygrywa. Powinien być zawsze gotowy. Życzę mu jednak powodzenia, gdyż prezentuje się on na dobrym poziomie. Tak naprawdę jest to pierwszy gracz, który, jak zauważyłem, gra w naprawdę mądry sposób. I nie chodzi tutaj o mądre granie, którego celem jest pokonanie rywala – to mądre wykorzystywanie mechanik, używanie granatów, rzucanie flashy. Trudno to wyjaśnić, ale tak to właśnie widzę – zakończył s1mple.

Pełny zapis rozmowy z Oleksandrem "s1mplem" Kostylievem w języku angielskim znaleźć można pod tym adresem.