Za nami pierwszy dzień zmagań w ramach DreamHack Showdown 2019 w Walencji. I mamy dobrą wiadomość – już teraz pewne awansu do play-offów może być Demise, którego członkinią jest Julia "bullet girl" Kurzyńska. A wszystko dzięki temu, że Polka i jej koleżanki wygrały oba dzisiejsze mecze.

Pierwszym rywalem drużyny bullet girl było Copenhagen Flames, czyli triumfatorki niedawnego Copenhagen Games. Jak można się było spodziewać, łatwo nie było, ale ostatecznie udało się zamknąć ten mecz dość spokojnym zwycięstwem w stosunku 16:12. Prawdziwie zacięty bój oglądaliśmy jednak dopiero później, gdy Demise stanęło naprzeciwko Dignitas. Mistrzynie dwóch ostatnich edycji Intel Challenge Katowice traktowane były jako główne faworytki nie tylko swojej grupy, ale i całego turnieju. Niemniej ekipy Kurzyńskiej to nie przeraziło, bo ta w pewnym momencie prowadziła już 14:8 i była o krok od wygranej. Zresztą później po tę wygraną sięgnęła, ale dopiero w dogrywce, gdyż podopieczne Davida "Xp3" Garrido zdobyły się na jeszcze jeden zryw, który w końcowym rozrachunku nie przyniósł im jednak triumfu.

O wiele mniej powodów do zadowolenia ma Klaudia "klaudia" Beczkiewicz. 23-latka, która do Hiszpanii przyjechała wraz z miksowym składem FOREVER 21, poległa bowiem w starciu ze swoim byłym zespołem, CLG Red. Tym samym jutro jej drużyna będzie musiała walczyć o życie i jeżeli nadal marzy o grze w play-offach, to nie może sobie pozwolić już na ani jedną wpadkę. A co z reprezentantkami Counter Logic Gaming? Ich także w fazie pucharowej jeszcze nie ma, gdyż w spotkaniu wygranych grupy B nie były one w stanie nawiązać równorzędnej rywalizacji z Beşiktaş Esports, które pokonało je aż 16:8.

Komplet piątkowych wyników oraz obecny układ tabel prezentuje się następująco:

Grupa A Grupa B
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. Demise 2 2 0 1. Beşiktaş Esports 2 2 0
2. Dignitas 2 1 1 2. CLG Red 2 1 1
3. Copenhagen Flames 1 0 1 3. FOREVER 21 1 0 1
4. Orange.Sphynx 1 0 1 4. 7PM 1 0 1

Dignitas 16:2 Sphynx Beşiktaş 16:3 7PM
CPH Flames 12:16 Demise CLG Red 16:9 FOREVER 21
Dignitas 23:25 Demise Beşiktaş 16:8 CLG Red

Kolejne mecze DreamHack Showdown Valencia 2019 już jutro od godziny 11:00 – o 14:00 w akcji ponownie zobaczymy natomiast klaudię i jej FOREVER 21, które zmierzy się z chińskim 7PM. Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można za pośrednictwem oficjalnego kanału DreamHacka na Twitchu.