Team Vitality pokonało Astralis i tym samym stało się pierwszym finalistą ESL One Cologne 2019. Francusko-brytyjska piątka pozna swojego przeciwnika po drugim dzisiejszym meczu, natomiast Duńczycy muszą pożegnać się z turniejem w Kolonii.

Astralis
1 : 2
Team Vitality

(ESL One Cologne – półfinał)

Train Mirage Dust2 Inferno Vertigo Nuke Overpass
8
4 Dust2 11 16
4 5
22 10 Inferno 5 19
6 4
9 7 Overpass 8 16
2 8

Mapą, która otworzyła spotkanie był Dust2, Na tym polu bitwy już od samego początku mogliśmy oglądać lepsze zagrania ze strony Vitality. Tylko sporadycznie gracze francuskiej formacji pozwalali dojść do głosu swoim rywalom i z minuty na minutę coraz bardziej ich dominowali. Pierwsza połowa była jednostronna i skończyła się naprawdę szybko... oczywiście z lepszym bilansem dla Nathana "NBK-" Schmitta i spółki. Po zamianie stron kolejna pistoletówka wpadła w ręce Vitality, co jeszcze bardziej zwiększyło jego przewagę. W pewnym momencie dali o sobie znać gracze Astralis, lecz ostatecznie i tak zwycięstwo wpadło w ręce podopiecznych Rémy'ego "XTQZZZ" Quoniama.

Drugą mapą było wybrane przez Duńczyków Inferno. Vitality miało tym razem dużo szczęścia, w wyniku czego udało mu się wygrać kolejną pistoletówkę w tym spotkaniu. W kolejnych minutach obie formacje wymieniały się ciosami, ale lepiej z tej walki wyszło Astralis. Po zamianie stron, gdy reprezentanci Francji mieli pokazać swoje umiejętności w defensywie, mogliśmy być świadkami pierwszej wygranej przez zespół Lukasa "gla1ve'a" Rossandera pistoletówki w tym spotkaniu. Vitality nie złożyło jednak broni i Astralis mimo zebrania piętnastu punktów mogło czuć się zagrożone... i słusznie. Rywale doprowadzili do comebacku i dogrywki. Podczas dodatkowych rund walka była naprawę zażarta, lecz ostatecznie zwyciężyli mistrzowie ostatniego Majora.

Koniecznym było rozegranie trzeciej mapy, a tą był Overpass. Tym razem runda na pistolety wpadła na konto Astralis, które dorzuciło do tego dwa punkty. Później inicjatywę przejęli gracze Vitality, jednak raz po raz mogliśmy zobaczyć Duńczyków wyrywających kolejne oczka. Pierwsza połowa zakończyła się z jednopunktową przewagą na rzecz Vitality. Po zamianie stron ponownie lepiej zaczęli gracze ze Skandynawii, lecz to francuska formacja zaczęła pewnie brnąć po zwycięstwo. Ostatecznie zdołali oni nawet zdominować Astralis i zapewnić sobie miejsce w finale ESL One Cologne 2019!

Kolejne starcie w ramach ESL One Cologne 2019 odbędzie się jeszcze dziś. O drugie miejsce w wielkim finale zawalczą Natus Vincere oraz Team Liquid. Transmisje ze wszystkich pozostałych meczów wraz z polskojęzycznym komentarzem będą dostępne w ESL TV Polska. Zachęcamy również do zapoznania się z naszą relacją tekstową z imprezy, w której znajdziecie między innymi drabinkę, wyniki poszczególnych spotkań oraz harmonogram turnieju.