STS
fot. DreamHack/Adela Sznajder

Faworyci nie zawiedli pierwszego dnia finałów Polskiej Ligi Esportowej

Pierwszego dnia finałów piątego sezonu Polskiej Ligi Esportowej obyło się bez niespodzianek. Wszyscy faworyci wygrali bowiem swoje mecze, chociaż warto odnotować, że niektórzy z nich mieli z tym większe problemy, niż można by się tego spodziewać. Chodzi tutaj szczególnie o Virtus.pro, które dość niespodziewanie oddało rywalom z ex-Wisły Płock jedną mapę. Co prawda nie miała […]

Pierwszego dnia finałów piątego sezonu Polskiej Ligi Esportowej obyło się bez niespodzianek. Wszyscy faworyci wygrali bowiem swoje mecze, chociaż warto odnotować, że niektórzy z nich mieli z tym większe problemy, niż można by się tego spodziewać.

Chodzi tutaj szczególnie o Virtus.pro, które dość niespodziewanie oddało rywalom z ex-Wisły Płock jedną mapę. Co prawda nie miała ona większego znaczenia, bo finalnie trzy punkty i tak padły łupem ekipy, w której barwach debiutował Tomasz „phr” Wójcik, niemniej pewien niesmak pozostał. Mimo wygranej 2:0 także x-kom AGO musiał się sporo namęczyć, by ostatecznie pokonać Izako Boars. Przypomnijmy, że popularne Jastrzębie przybyły do Warszawy z aż trzema testowanymi zawodnikami, przez co dwie wyrównane (ale też wygrane) mapy z IB nie mogą dziwić. A co poza tym? Przede wszystkim gładka przeprawa Aristocracy, które nie musiało się zbytnio napocić, by wyrzucić za burtę Klan Gadanych Głupot, oraz zwycięstwo występującego w eksperymentalnym składzie AVEZ Esport, które finalnie okazało się lepsze od Warriors Teamu.

Komplet sobotnich wyników prezentuje się następująco:

6 lipca
10:00 Warriors Team 0:2 AVEZ Esport
Mirage 8:16
Train 14:16
13:00 Aristocracy 2:0 Klan Gadanych Głupot
Nuke 16:4
Mirage 16:9
16:00 Virtus.pro 2:1 ex-Wisła Płock
Mirage 16:8
Inferno 12:16
Nuke 16:11
19:00 x-kom AGO 2:0 Izako Boars
Train 16:13
Inferno 19:15

Jutro drugi i jednocześnie dzień lanowego turnieju Polskiej Ligi Esportowej, podczas którego rozegrane zostaną mecze półfinałowe oraz wielki finał. Wszystkie spotkania wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na prywatnym kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na Twitchu.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

LA Valiant traci jednego z graczy. KuKi kończy swoją karierę

Pod koniec czerwca na zakończenie kariery zdecydował się Baek "Fissure" Chan-hyung z Seoul Dynasty. Teraz podobnie postąpił jego rodak, Kim "KuKi" Dae...