Przed nami już tylko wielki finał ESL One Cologne 2019. Finał, w którym o kolejny w ostatnim czasie triumf powalczą liderzy rankingu HLTV z Teamu Liquid. Naprzeciwko północnoamerykańskiej formacji stanie Team Vitality z Francji, który coraz śmielej zaznacza swoją pozycję na światowej scenie CS:GO.

Liquid zanotowało dość przeciętne wejście w niemiecki turniej i musiało sporo się namęczyć, by ostatecznie pokonać MVP PK. Z każdym kolejnym meczem Jake "Stewie2K" Yip i spółka nabierali jednak coraz większej pewności siebie, co przekładało się na stale polepszające się wyniki – stąd zwycięstwa z NRG Esports oraz dwukrotna wygrana przeciwko Natus Vincere. Nie dziwi więc, że to właśnie zespół zza oceanu uchodzi za faworyta finałowego spotkania. Eksperci STS-u nie bez powodu ustalili stawkę za triumf drużyny z Ameryki Północnej na 1,47. Należy wszak pamiętać, że formacja ta, poza zwycięstwem w samym ESL One Cologne, walczy także o wygranie drugiej edycji Intel Grand Slam, gdzie do zdobycia jest dodatkowy milion dolarów.

Nie oznacza to jednak, że Liquid może być już spokojne, gdyż ekipa ta musi jeszcze pokonać Vitality. Francuski zespół obecny jest na scenie krócej niż rok, a mimo to zdołał już kilkukrotnie pokazać, że jest skazany na miejsce w ścisłej światowej czołówce. Widać to było chociażby przy okazji lanowych finałów ECS Season 7 czy też cs_summit 4, podczas którego, co ciekawe, podopieczni Rémy'ego "XTQZZZA" Quoniama dwukrotnie ograli swojego dzisiejszego przeciwnika. Niemniej to było dawno i dziś ekipa znad Sekwany faworytem na pewno nie będzie – według bukmacherów STS-u kurs na jej wygraną wynosi 2,69. Nikt jednak nie twierdzi, że Trójkolorowi nie powalczą, wszak w minionych dniach byli w stanie zwyciężyć Astralis.

Co ciekawe, według bukmacherów STS-u bardziej prawdopodobny niż 3:0 dla Teamu Liquid jest wynik 3:1 dla północnoamerykańskiej ekipy. Kurs na triumf TL bez oddania choćby jednej mapy to 3,95, jeśli natomiast ktoś wierzy, że Team Vitality przegra, urywając oponentom jedną mapę, to mówimy o kursie 3,40. Najwięcej można zarobić, obstawiając, że francuska formacja zwycięży 3:0, gdyż kurs na taki scenariusz to aż 8,60.

Więcej informacji na temat ESL One Cologne 2019 znaleźć można w naszej relacji. Pełną ofertę STS-u związaną z niemiecką imprezą sprawdzić można natomiast, klikając w poniższy baner:

Artykuł sponsorowany