PowerOfEvil, CLG, LCS 2019 Summer
fot. Riot Games

CLG i TSM w walce o pierwsze miejsce w LCS

Kolejna niedziela i kolejny wieczór z League Championship Series przed nami. Już dzisiaj dobiegnie końca piąty tydzień letniego splitu. Dzisiaj również odbędą się pierwsze mecze rewanżowe, bowiem obecnie znajdujemy się na półmetku rywalizacji. I można by pomyśleć, że to niczym niewyróżniający się split… gdyby nie niebywały ścisk na fotelu lidera jak na tę porę letniej rundy.

W bezpośredniej walce o pierwsze miejsce znajduje się bowiem aż pięć formacji – Team Liquid, Cloud9, CLG, TSM oraz OpTic Gaming. Dzisiaj grono to uszczupli się o przynajmniej jedną drużynę. To za sprawą bezpośredniego pojedynku CLG z TSM-em, który przez wielu uznawany jest za klasyk północnoamerykańskich rozgrywek. Dzisiaj jednak znacznie ważniejszy niż otoczka meczu będzie jego rezultat, bowiem porażka którejkolwiek z tych ekip może oznaczać spadek nawet na piątą lokatę.

Taki scenariusz będzie miał miejsce, jeśli pozostała trójka liderów nie zawiedzie w swoich meczach. A wszystkie trzy formacje są faworytami w swoich pojedynkach – trudno oczekiwać, aby Cloud9 miało przegrać z Clutch Gaming, Liquid miało uznać wyższość 100 Thieves, zaś FlyQuest miało okazać się lepsze niż OpTic Gaming. Najwięcej szans wydaje się mieć paradoksalnie ostatnia drużyna w tabeli, czyli FQ. Nie dość, że Kim „Wadid” Bae-in i spółka wczoraj gładko rozprawili się z Echo Fox, to w dodatku zmierzą się z wydaje się najgorszą formacją z kwintetu prowadzących w tabeli.

Tak prezentuje się pełny harmonogram dzisiejszych meczów LCS:

Niedziela, 7 lipca 2019
21:00 Echo Fox vs Golden Guardians BO1
22:00 Cloud9 vs Clutch Gaming BO1
23:00 100 Thieves vs Team Liquid BO1
Poniedziałek, 8 lipca 2019
00:00 CLG vs TSM BO1
01:00 OpTic Gaming vs FlyQuest BO1

Wszystkie mecze LCS 2019 Summer Split będziecie mogli obejrzeć pod tym adresem. Transmisja rozpocznie się o godzinie 21:00. Po więcej informacji dotyczących północnoamerykańskich rozgrywek League of Legends zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Transmisja z finałów GG League w TVP Sport!

Dla wszystkich osób, które wyczekują na Good Game League 2019, a niestety nie będą mogły uczestniczyć w nim na żywo, mamy dobrą wiadomość! Finał turni...