DreamHack Showdown Valencia 2019 dobiegł końca. Po końcowy triumf sięgnęły zawodniczki Beşiktaş Esports, które tym samym zapewniły sobie awans na DreamHack Open Rotterdam 2019, gdzie będą miały szansę zmierzyć się z drużynami mężczyzn.

Nie da się ukryć, że wygrana Zainab "zAAz" Turkie i jej koleżanek to pewne zaskoczenie. Wszak międzynarodowy skład od wielu miesięcy borykał się z problemami z formą, czego efektem były rozczarowujące występy m.in. podczas Intel Challenge Katowice 2019 czy też Copenhagen Games 2019. W Hiszpanii jednak podopieczne tureckiej organizacji były piekielnie mocne, o czym boleśnie przekonały się m.in. Dignitas oraz CLG Red. Zresztą to właśnie ta druga drużyna musiała uznać wyższość reprezentantek Beşiktaşu w wielkim finale, gdzie udało jej się co prawda zgarnąć Mirage'a wynikiem 16:5, ale to było zbyt mało. Vertigo i Inferno padły bowiem łupem późniejszych triumfatorek, które ostatecznie zwyciężyły 2:1.

Wcześniej natomiast swoją przygodę z imprezą zakończyła Julia "bullet girl" Kurzyńska, której Demise niczym burza przebrnęło przez fazę grupową, ale tylko po to, by w pierwszej rundzie play-offów zdecydowanie przegrać ze wspomnianym już Counter Logic Gaming. Ekipa Polki nie potrafiła postawić rywalkom chociażby minimalnego oporu, czego efektem były dwie bolesne porażki 5:16 oraz 6:16. Przypomnijmy, że jeszcze wcześniej z marzeniami o wyjeździe do Holandii pożegnała się Klaudia "klaudia" Beczkiewicz – FOREVER 21, wraz z którym przybyła na Półwysep Iberyjski, odpadło już po zmaganiach grupowych.

Beşiktaş Esports to pierwsza z ośmiu ekip, które w połowie października wystąpią na DreamHack Open w Rotterdamie. Zanim to jednak nastąpi, przypomnijmy końcową klasyfikację DreamHack Showdown Valencia 2019, która prezentuje się następująco:

1. Beşiktaş Esports 50 000 $
2. CLG Red 20 000 $
3-4. Demise, Dignitas 10 000 $
5-6. Copenhagen Flames, FOREVER 21 3 000 $
7-8. 7PM, Orange.Sphynx 2 000 $