Za nami bardzo intensywny tydzień, od początku do samego końca obfitujący w wiele rozmaitych wydarzeń mających miejsce zarówno na rodzimej, jak i zagranicznej scenie. Na przestrzeni ostatnich siedmiu dni zawodnicy ex-x-kom teamu sprawnie znaleźli nową organizację, w której barwach będą występować na nadchodzących turniejach, Virtus.pro zdobyło trofeum, a Team Liquid wygrał ESL One Cologne 2019. O tych i wielu innych zdarzeniach przeczytasz w naszym kolejnym tekście z cyklu Najważniejsze wydarzenia tygodnia.

Illuminar przejmuje były skład x-kom teamu

Illuminar Gaming w niesamowitym stylu powróciło na scenę CS:GO. Organizacja znana dotąd z wielu sukcesów w League of Legends zakontraktowała w ubiegłym tygodniu zawodników, którzy nieco wcześniej stali się bezrobotni za sprawą połączenia się x-kom teamu z AGO Esports.

https://cybersport.pl/209007/illuminar-przejmuje-byly-sklad-x-kom-teamu/

Virtus.pro pokonuje Aristocracy w finale PLE

Virtus.pro w wielkim finale Polskiej Ligi Esportowej Wiosna 2019 sprawnie pokonało Aristocracy, nie tracąc przy tym ani jednej mapy. Tym samym reprezentanci rosyjskiej organizacji wzbogacili się o 40 tysięcy złotych.

https://cybersport.pl/209413/virtus-pro-znow-na-najwyzszym-stopniu-podium-ekipa-snaxa-ogrywa-aristocracy-w-finale-ple/

Kolejna zmiana w Virtus.pro

Zespół Janusza "Snaxa" Pogorzelskiego zdecydował się na kolejną zmianę w składzie. Na ławkę został przesunięty bowiem Michał „OKOLICIOUZ” Głowaty, którego będzie zastępować w najbliższym czasie Tomasz „phr” Wójcik.

https://cybersport.pl/208571/zmiana-w-virtus-pro-okoliciouz-laduje-na-lawce-rezerwowych/

Team Liquid mistrzem ESL One Cologne 2019

Znamy zwycięzcę ESL One Cologne 2019! Team Liquid wygrał kolejny turniej, pokonując tym razem 3:1 wyśmienicie grający Team Vitality. Wygrywając w Niemczech, Jake "Stewie2K" Yip i jego koledzy doliczyli na konto zespołu łącznie 125 tysięcy dolarów nagrody, a także milion dolarów dzięki Intel Grand Slam.

https://cybersport.pl/209371/nie-ma-mocnych-na-liquid-zespol-twistzza-wygrywa-w-swiatyni-counter-strikea/

https://cybersport.pl/209398/milion-dla-liquid-elige-i-spolka-w-piec-miesiecy-zamykaja-druga-edycje-intel-grand-slam/

Astralis po raz pierwszy od roku poza podium rankingu HLTV

Kryzys w Astralis zaczyna się coraz bardziej pogłębiać. Duńczycy w ubiegłotygodniowym notowaniu rankingu HLTV po raz pierwszy od roku znaleźli się poza podium, zostając wyprzedzonym przez kolejno Team Liquid, ENCE oraz Team Vitality.

https://cybersport.pl/208484/astralis-poza-podium-rankingu-hltv-po-raz-pierwszy-od-ponad-roku/

The International 2019 pobija ubiegłoroczny rekord puli nagród

Społeczność Doty 2 po raz kolejny z rzędu przyczyniła się do pobicia puli nagród na turnieju z cyklu The International. Na wszystkich zawodników tegorocznej edycji imprezy czekać będzie minimum 26 338 000 dolarów, a należy pamiętać, że do końca zbiórki pozostało jeszcze kilka tygodni.

https://cybersport.pl/208455/the-international-2019-z-najwieksza-pula-nagrod-w-historii-doty-2/

Triumfatorki DreamHack Showdown Valencia z biletem do Rotterdamu

Zawodniczki Beşiktaş Esports wygrały DreamHack Showdown Valencia 2019 i otrzymały tym samym miejsce na DreamHack Open Rotterdam 2019, gdzie zmierzą się z drużynami złożonymi z mężczyzn. Zwyciężczynie po długim kryzysie zdołały ostatecznie pokonać praktycznie wszystkie swoje rywalki i otrzymały tym samym aż 50 tysięcy dolarów.

https://cybersport.pl/209407/zawodniczki-besiktasu-wystapia-na-dreamhack-open-rotterdam/


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.