fot. Riot Games

Echo Fox niespodziewanie wygrywa z Cloud9. Za nami noc pełna niespodzianek w LCS

Pierwszy dzień szóstej kolejki LCS dobiegł końca. W nocy z soboty na niedzielę po raz kolejny najlepsze zespoły z Ameryki Północnej stanęły do walki o kolejne cenne zwycięstwa przybliżające je do play-offów. Zakończone nad ranem czasu polskiego zmagania szczególnie dobrze ukończyli gracze Echo Fox, którzy odnotowali swoje trzecie zwycięstwo po sensacyjnym triumfie nad Cloud9.

Szósty tydzień zmagań rozpoczął zespół Sørena „Bjergsena” Bjerga, który zmierzył się z ekipą z końca stawki, Clutch Gaming. Zgodnie z predykcjami ekspertów zebranych w studiu, Heo „Huni” Seung-hoon i spółka nie byli w stanie w znaczącym stopniu zagrozić wicemistrzom LCS i ostatecznie musieli skapitulować. Porażkę odnieśli również gracze CLG, którzy zmierzyli się z obrońcą mistrzowskiego tytułu LCS – Teamem Liquid. Pomimo stosunkowo wyrównanej walki ostatecznie to podopieczni Janga „Caina” Nu-ria zgarnęli kolejne zwycięstwo, umacniając się na pozycji lidera.

Po pierwszej w nocy czasu polskiego na Summoner’s Rift naprzeciw siebie stanęły dwie ekipy z drugiego końca stawki, czyli Golden Guardians oraz FlyQuest. Tutaj doszło do niemałej niespodzianki, bo mimo teoretycznej wyższości graczy GGS, grę całkowicie zdominował zespół Eugene „Pobeltera” Parka, co zapewniło FlyQuest czwarte zwycięstwo w letniej rundzie. Jeszcze większą sensację sprawili nam gracze Echo Fox, którzy pomimo fatalnego splitu byli w stanie wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności i mimo dużej przewagi Cloud9, ostatecznie odwrócili losy tego spotkania, triumfując po ponad 50-minutowej batalii nad półfinalistą Worlds 2018.

Emocji nie zabrakło także w ostatnim dzisiejszym pojedynku, w którym zobaczyliśmy OpTiC Gaming oraz 100 Thieves. Obie drużyny do późnej fazy gry szły łeb w łeb, choć momentami to podopieczni Neila „pr0llyego” Hammada prezentowali się lepiej. Jak się okazało, nie były to tylko chwilowe przebłyski, a zwiastun zwycięstwa właśnie tego zespołu, choć na to przyszło nam poczekać do 32. minuty, bo właśnie wtedy Złodzieje byli w stanie przebić defensywę swojego rywala i pozbawić go nexusa.

Sobota, 13 lipca 2019
23:00 TSM 1:0 Clutch Gaming BO1
Niedziela, 14 lipca 2019
00:00 Team Liquid 1:0 CLG BO1
01:00 Golden Guardians 0:1 FlyQuest BO1
02:00 Echo Fox 1:0 Cloud9 BO1
03:00 OpTic Gaming 0:1 100 Thieves BO1

Wszystkie szczegółowe informacje na temat letniej odsłony League of Legends Championship Series znaleźć można w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AVEZ z pierwszym miejscem na Mistrzostwach Polski Kobiet w E-sporcie

Wczoraj na szczycie Kotelnicy Białczańskiej rozegrane zostały HIRO Quersus LG Mistrzostwa Polski Kobiet w E-sporcie. Po całym dniu zmagań, w których u...