STS
Syrpy
fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Syrpy kontra Different Dimension. Grecka organizacja nie płaci Polakowi?

Niewypłacalność organizacji esportowych względem zakontraktowanych przez nie zawodników to dość częsty przypadek. Wygląda na to, że Kamil „Syrpy” Pękacki niestety ma ten problem z grecką organizacją Different Dimension eSports. Jak można przeczytać w tweetach Polaka – od przeszło dwóch miesięcy organizacja zalega mu z wypłaceniem należnych pieniędzy.

Cała sytuacja została zainicjowana przez organizację, której barwy nie tak dawno temu reprezentował nasz rodak. Different Dimension za pomocą Twittera poinformowało o zaistniałej sytuacji, oskarżając gracza o „robienie dramy bez powodu”. Co ciekawe w dość koślawym językowo oświadczeniu zaznaczono także, iż pieniądze zostały przekazane zawodnikowi i włodarze organizacji nie rozumieją, w czym właściwie jest problem.

Zupełnie inaczej sprawa prezentuje się z perspektywy zawodnika. W odpowiedzi na powyższy post Syrpy zaznaczył, że żadnych pieniędzy za ostatnie dwa miesiące nie otrzymał.


Dodatkowo całej sytuacji pikanterii dodaje fakt, że Syrpy poinformował o wielokrotnych próbach porozumienia się z organizacją. Jak zaznaczył w odpowiedzi na jeden z Tweetów, od dwóch miesięcy próbował porozumieć się w kwestiach finansowych z właścicielem organizacji Different Dimension, Grigorisem „KobazZzem” Kovalegosem. Podkreśla także, że już kilkakrotnie menadżer zaznaczał, iż pieniądze „zostaną wysłane w następnym tygodniu”. Niestety, jak możemy wyczytać z wypowiedzi Polaka, wspomniane przelewy najzwyczajniej w świecie do Pękackiego nie dotarły.

Different Dimension to grecka organizacja esportowa. Istniejąca od 2011 powróciła po dłuższej przerwie w styczniu 2019 roku, aktualnie biorąc udział w regionalnej Greek Legends League. W przeszłości zawodnikami organizacji byli także inni Polacy, tacy jak Damian „Wysek” Adamczyk, Konrad „KonDziSan” Sopata czy Oskar „Raxxo” Bazydło. Według pogłosek grecki oddział Riot Games bada już sprawę i w przeciągu najbliższych kilku dni ma wydać oficjalne oświadczenie w sprawie.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nowy anty cheat w Overwatch. Mecz zostanie przerwany w momencie wykrycia oszusta

System przeciwdziałający oszustwom to bez wątpienia jedna z najważniejszych rzeczy w grach online. Nic więc dziwnego, że Blizzard postawił na usprawni...