fot. ESL/Adam Łakomy

AGO zagra w starym składzie w finale GameAgents League, PACT coraz bliżej ESEA MDL

We wtorek nie powinno zabraknąć emocji związanych z występami polskich drużyn na arenie międzynarodowej. Po raz kolejny szansę na pokazanie się będą miały Actina PACT, Illuminar Gaming oraz… stary skład AGO Esports. Na początek skupmy się właśnie na tym ostatnim.

Grzegorz „SZPERO” Dziamałek i spółka, których drogi rozeszły się formalnie wraz z początkiem lipca, prawdopodobnie po raz ostatni wystąpią wspólnie pod banderą popularnych Jastrzębi. Stawka będzie jednak niebanalna – chodzi wszak o triumf w trzecim sezonie GameAgents League. W minionych miesiącach podopieczni Mikołaja „miNiroxa” Michałkowa poradzili sobie m.in. z Izako Boars czy też Nemigą Gaming, ale żaden z tych rywali nie może równać się z tym dzisiejszym. HAVU Gaming, bo o nim tu mowa, na przestrzeni całych rozgrywek nie przegrało bowiem ani jednego spotkania i zapewne będzie chciało dziś przedłużyć tę serię, by zgarnąć czek o wartości 12 tysięcy dolarów.

Spore znaczenie będzie mieć również mecz Actina PACT, czyli ekipy, którą na pewno zobaczymy w nadchodzących barażach o ESEA Mountain Dew League. Niemniej Piotr „morelz” Taterka wraz z kolegami nadal mają szanse na bezpośredni awans na drugi poziom rozgrywkowy i mogą go zapewnić sobie poprzez ESEA Advanced. Do tego sukcesu potrzebują jeszcze tylko dwóch wygranych, a pierwszą z nich mogą zdobyć już dziś. Naprzeciwko Polaków stanie Fierce Esports z Wielkiej Brytanii, którego zawodnikami są m.in. znany z Ghost Gaming Tramaine „stan1ey” Stanley oraz Alexander „AlekS” Andersson i Adam „ec1s” Eccles, którzy mają na swoim koncie przygodę z Fnatic Academy.

Zaczęliśmy od końca, więc przejdźmy do początku, czyli do spotkania Illuminar Gaming, które zainauguruje wtorkowe zmagania. A warto się nad tym pojedynkiem pochylić, bo byli gracze x-kom teamu również walczą o triumf w online’owych rozgrywkach. Jednak w ich wypadku nie ma jeszcze mowy o grze w wielkim finale, bo najpierw trzeba przejść przez finał drabinki przegranych, w którym na polskich graczy czeka Nordavind. Skandynawowie mają powody do rozczarowania, bo przecież sami mogli mieć już zapewnione miejsce w decydującym meczu, ale na swoje nieszczęście polegli 0:2 z Tricked Esport i kolejna porażka oznaczać będzie dla nich definitywną eliminację. Dla iHG zresztą także.

Wtorkowy harmonogram prezentuje się następująco:

16 lipca
12:55 Nordavind vs Illuminar Gaming BO3 transmisja
19:00 Actina PACT vs Fierce Esports BO3 transmisja
20:00 x-kom AGO vs HAVU Gaming BO3 transmisja
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zaprezentowano grupy eLadies Tournament

Już w ten weekend w Poznaniu odbędzie się eLadies Tournament, a więc impreza przeznaczona dla żeńskich drużyn CS:GO. Na kilka dni przed startem turnie...