Kiedy w marcu tego roku William "draken" Sundin wracał do Ninjas in Pyjamas, wydawało się, że do Szweda uśmiechnęło się szczęście. Otrzymał on wszak drugą szansę na pokazanie swoich umiejętności w najpopularniejszej rodzimej formacji i zapewne liczył, że z czasem zasłuży sobie na stały angaż.

23-latkowi zależało na tym tak bardzo, że opuścił wówczas Uruguay3, które prowadziło już rozmowy z Teamem GamerLegion. I nie wyszedł na tym zbyt dobrze, bo w zespole występował zaledwie miesiąc, by następnie ustąpić miejsca powracającemu po krótkiej niedyspozycji Dennisowi "dennisowi" Edmanowi. Od tego czasu Sundin przesiadywał na ławce rezerwowych, nadal związany z organizacją poprzez swoją umowę. Ta jednak w końcu wygasła, o czym poinformował sam zainteresowany – dzięki temu bez żadnych przeszkód będzie mógł rozpocząć wraz ze swoim obecnym zespołem, Teamem Ancient, poszukiwania nowego pracodawcy.

Poszukujemy organizacji, którą moglibyśmy reprezentować w przyszłości. Moja umowa z NiP-em właśnie przestała obowiązywać, co oznacza, że wszyscy jesteśmy wolnymi zawodnikami – ogłosił draken za pośrednictwem serwisu Instagram. Przypomnijmy, że już jutro Szwed i jego koledzy z Ancient rozpoczną zmagania w ramach europejskiego Minora, którego stawką będzie awans na StarLadder Major Berlin 2019.