fot. ESL/Sarah Cooper

Ostatni przystanek przed Majorem! Ruszają Minory dla Europy i obu Ameryk

To już nie przelewki – dziś startują dwa Minory, będące jednocześnie ostatnim już przystankiem na drodze do StarLadder Major Berlin 2019. Do rywalizacji staje szesnaście formacji z Europy oraz obu Ameryk, ale tylko cztery z nich dostąpią tego zaszczytu i awansują na najważniejszą imprezę CS:GO drugiej połowy 2019 roku.

Jako pierwsi do gry przystąpią zawodnicy zza oceanu i chociaż jeszcze żadne ze spotkań się nie rozpoczęło, to już teraz możemy spokojnie wskazać dwóch głównych faworytów do awansu. Chodzi tutaj oczywiście o FURIĘ Esports oraz NRG Esports, czyli jedne w całej stawce drużyny, które mogą pochwalić się miejscem w czołowej dziesiątce rankingu HLTV. Trzecim najwyżej notowanym zespołem jest eUnited, które zajmuje… 34. lokatę. Nie trzeba zatem tłumaczyć, dlaczego jest tak, a nie inaczej. Niemniej niespodzianki się zdarzają i o sprawienie takowych na pewno pokuszą się zawodnicy Teamu One i INTZ Esports, którzy swoją przygodę z amerykańskim Minorem zaczną od spotkań odpowiednio z właśnie NRG i FURIĄ.

Dzisiejszy harmonogram prezentuje się następująco:

17 lipca
10:00 NRG Esports vs Team One BO1
10:00 FURIA Esports vs INTZ Esports BO1
11:15 Team Singularity vs Sharks Esports BO1
11:15 eUnited vs Luminosity Gaming BO1
12:30 mecz wygranych grupy A BO3
12:30 mecz wygranych grupy B BO3

O ile w Ameryce Północnej i Południowej wszystko wydaje się jasne, tak w Europie można mieć prawdziwy ból głowy. Mamy tutaj przecież mousesports, mamy Fnatic i North, od biedy nawet BIG, czyli cztery formacje, które mogą pochwalić się grą na jednym z ostatnich Majorów. A to przecież dopiero wierzchołek góry lodowej, bo w minionych tygodniach swoje wysokie ambicje zamanifestowali już reprezentanci niżej notowanych CR4ZY i Teamu Ancient, którzy spróbują zapewne zaskoczyć teoretycznie lepszych od siebie i z uwagi na swoją nieprzewidywalność mają spore szanse na to, by faktycznie sprawić jedną czy dwie niespodzianki. Tym bardziej że BIG czy Fnatic lubią popełniać mniej lub bardziej spektakularne gafy.

Dzisiejszy harmonogram prezentuje się następująco:

17 lipca
16:00 mousesports vs NoChance BO1
16:00 North vs BIG BO1
17:15 CR4ZY vs Sprout BO1
17:15 Fnatic vs Team Ancient BO1
18:30 mecz wygranych grupy A BO3
18:30 mecz wygranych grupy B BO3

Wybrane mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale StarLaddera na Twitchu. Po więcej informacji na temat berlińskich zmagań zapraszamy do naszych relacji z amerykańskiego Minora oraz europejskiego Minora.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Aktualizacja CS:GO – transmisja z play-offów Minorów wewnątrz gry

Po miesiącu przerwy Valve zaprezentowało na wreszcie kolejną aktualizację Counter-Strike: Global Offensive. Czy warto było czekać? Niekoniecznie, bo z...