Aatrox
fot. leagueoflegends.com

Rewolucja w League of Legends! Patch 9.14 już na serwerach

Już dawno nie byliśmy świadkami tak ogromnych zmian w jednym patchu. Riot Games kilka tygodni temu zapowiedział, iż aktualizacja League of Legends oznaczona numerem 9.14 będzie największą z pozostałych w tym sezonie, gdyż producenci chcą wprowadzić zmiany w mecie odpowiednio wcześnie. Należy przecież pamiętać, że za kilka tygodni czekają nas play-offy w ligach regionalnych, a następnie mistrzostwa świata.

Jedną z ciekawszych zmian wprowadzonych w tym patchu jest dodanie oraz zmienienie mechanik niszczenia tarcz i redukcji leczenia. „W” Renektona oraz umiejętność ostateczna Blitzcranka od tej pory będą niszczyły wszystkie tarcze wroga. W obydwu przypadkach dzieje się to jeszcze przed nałożeniem efektów kontroli tłumu i zadaniem obrażeń. Redukcja leczenia spowodowana otrzymaniem obrażeń z Lotosu Śmierci Katariny od teraz będzie wynosiła nie 40, a 60%. Taki sam efekt zagwarantuje „Q” Kleda, które zmniejszy leczenie aż na 5 sekund. Oprócz tego Fizz oraz Leona otrzymali wzmocnienia związane ze stałą redukcją otrzymywanych obrażeń, a łańcuchy Karmy, Morgany oraz LeBlanc zagwarantują nam wizję na czas unieruchomienia przeciwnika.

Kluczowe zmiany otrzymali także tacy bohaterowie jak Pyke czy Aatrox. Ten pierwszy od teraz będzie otrzymywał jeszcze więcej złota za zabicie przeciwnika Śmiercią z Głębin. Darkinowi za to całkowicie usunięto wskrzeszenie z jego umiejętności ostatecznej, jednakże wzmocniono inne jej aspekty, takie jak leczenie czy czas odnowienia. Gracze Cassiopei na pewno zadowoleni będą z możliwości rzucenia Miazmatu tuż pod swoje nogi, której wcześniej nie było. Maksymalny zasięg tej umiejętności będzie jednak wynosił nie 800, a 700 jednostek. Dodatkowo „E” użyte na zatrutych bohaterów uleczy nas za nieco więcej, a rzucone w stwory za trochę mniej.

Zmieni się również styl gry Sylasem, który od tej pory dostanie tarczę chroniącą go przed obrażeniami magicznymi przy użyciu swojego pierwszego „E”. Warto wspomnieć także, że redukcja obrażeń zadawanych stworom z umiejętności pasywnej została zmniejszona z 70 do 50%. Ucierpiało za to Przejęcie, które teraz na trzecim poziomie będzie miało aż cztery razy większy czas odnowienia. Riot po raz kolejny zdecydował się uderzyć w „W” Akali, przez co teraz postać ta będzie w pełni ujawniana przez prawdziwe widzenie. Ponadto, czas odnowienia umiejętności ostatecznej został zwiększony. Warto jednak wspomnieć o tym, że bohaterka otrzymała wzmocnienia na podstawowe statystyki, a Osłona Zmierzchu odnowi jej więcej energii.

Oprócz powyższych zmian Riot Games wzmocnił lub osłabił także kilkanaście innych postaci oraz nieco poprawił balans trybu ARAM. O wszystkich zmianach możecie dokładnie przeczytać tutaj., natomiast niżej znajdziecie krótki film przygotowany przez twórców League of Legends podsumowujący najważniejsze zmiany:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Illuminar Gaming Crazy

CrAzY wypożyczony z Illuminar. Pora na Włochy!

Adam "CrAzY" Fedoruk wraca do gry. Jednak nie w Illuminar Gaming – młody jungler został bowiem wypożyczony przez rodzimą formację i najbliższy okres s...