Amerykański Minor oficjalnie wystartował! Za nami już cztery spotkania, które odbyły się w formacie BO1, a które dały nam część odpowiedzi odnośnie do dyspozycji poszczególnych ekip. A to przecież jeszcze nie koniec, bo jeszcze dziś poznamy pierwszych uczestników fazy pucharowej.

Już w pierwszej serii spotkań czekała na nas niebagatelna niespodzianka. A tę zafundowała nam FURIA Esports, czyli zespół, który w ostatnim czasie mógł świętować m.in. wicemistrzostwo Esports Championship Series Season 7 oraz miejsce 3-4. podczas DreamHack Masters Dallas 2019. Okazało się jednak, że te sukcesy to było za mało, by pokonać zaskakująco dobrze dysponowane dziś INTZ Esports, które po wyrównanym meczu pokonało swoich rodaków 16:13. Takich problemów nie miał drugi z faworytów, NRG Esports. Podopieczni Cheta "ImAPeta" Singha gładko rozprawili się bowiem z Teamem One, oddając oponentom zaledwie pięć rund. Dla ekipy z Ameryki Północnej to była łatwa i szybka przeprawa, stanowiąca tylko rozgrzewkę przed spotkaniem wygranych grupy A.

A w tym zmierzą się z Sharks Esports. Kolejny zespół z Brazylii miał już okazję zaprezentować się szerszej publice, dwukrotnie biorąc udział w finałowych turniejach ESL Pro League, ale nigdy dotąd nie zagrał na Minorze. Swój debiut na zawodach tej rangi wspominać będzie jednak bardzo dobrze, bo po bardzo jednostronnym meczu rozprawił się on z Teamem Singularity, nie pozwalając rywalom na swobodną grę ani w obronie, ani też w ataku. O wiele więcej emocji zafundowały nam ekipy biorące w pojedynku rozgrywanym równolegle. A to dlatego, że początkowo na serwerze dominowało eUnited, które w pewnym momencie prowadziło już 6:0. Niemniej jeszcze przed przerwą Luminosity Gaming zbliżyło się do przeciwników na odległość zaledwie jednego oczka, a po przejściu do obrony bezlitośnie się z nimi rozprawiło, triumfując finalnie 16:11.

Wyniki wyżej omawianych spotkań prezentują się następująco:

17 lipca

Grupa A

10:00 NRG Esports 16:5 Team One Inferno

Grupa B

10:00 FURIA Esports 13:16 INTZ Esports Overpass

Grupa A

11:15 Team Singularity 8:16 Sharks Esports Nuke

Grupa B

11:15 eUnited 11:16 Luminosity Gaming Dust2

Już za chwilę mecze wygranych, których stawką będzie awans do play-offów z pierwszego miejsca. O ten przywilej powalczą NRG Esports z Sharks Esports oraz INTZ Esports z Luminosity Gaming. Po więcej informacji na temat amerykańskiego Minora zapraszamy do naszej relacji.