STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Actina PACT wraca do ESEA Mountain Dew League!

Choć w ostatnich miesiącach Tricked Esport było dla Actina PACT niezwykle wymagającym rywalem, to dziś nasi rodacy zdołali przełamać swą niemoc, wygrywając tym samym ESEA Advanced! Dzięki zwycięstwu polski zespół po dwóch sezonach przerwy znów zagra w ESEA Mountain Dew League.

Actina PACT 2 : 0 Tricked Esport

(ESEA Advanced – finał)
(4) 19 12 Dust2 3 17 (2)
3 12
16 5 Inferno 10 14
11 4
Train

Na początku batalii na Duście2 obie ekipy zadały sobie kilka bolesnych ciosów, lecz w końcu kontrolę nad przebiegiem meczu przejął PACT. Podopieczni Adriana „IMD” Piepera pierwszą połowę zakończyli aż siedmioma wygranymi rundami i w przerwie prowadzili 12:3. Bynajmniej nie oznaczało to jednak, iż po zmianie stron nie będziemy już mieli czym się emocjonować. Po zgarnięciu pistoletówki Tricked zainicjowało bowiem comeback, który w pewnym stopniu okazał się skuteczny. Koniec końców o rozstrzygnięciu tej mapy zadecydować miała dogrywka, a w tej lepiej poradzili sobie zawodnicy znad Wisły, którzy wygrali 19:17.

Wynik na Inferno otworzyli Duńczycy, choć PACT szybko zdobył premierowe oczko. Wraz z upływem czasu coraz to pewniej czuli się jednak finaliści GG League 2019, którzy stopniowo powiększali swoją zaliczkę. Wynik 10:5 na korzyść Skandynawów dawał Polakom nadzieję na zamknięcie meczu w dwóch mapach, lecz do tego potrzebny był triumf w drugiej rundzie pistoletowej. Ten rzeczywiście miał miejsce, a piątka Piotra „morelza” Taterki zaczęła błyskawicznie zmniejszać straty. Wkrótce na tablicy wyników pojawił się remis, lecz Tricked po dwóch skutecznych atakach pozbawiło nadwiślański skład funduszy. Na całe szczęście w rundzie ze słabszym wyposażeniem trzema trafieniami popisał się Kamil „Sobol” Sobolewski, a po zaciętej końcówce znów to PACT mógł unieść ręce w geście triumfu.

32. sezon ESEA Mountain Dew League ruszy 2 września i potrwa do połowy grudnia. Oprócz PACT Polskę na zapleczu europejskiej czołówki reprezentować będą także x-kom AGO, Illuminar Gaming oraz Virtus.pro. O utrzymanie w lidze wkrótce powalczy natomiast Izako Boars, które dziś oficjalnie potwierdziło pozyskanie dwóch nowych graczy. W puli nagród rozgrywek znajdzie się między innymi przepustka do 11. sezonu ESL Pro League.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Fnatic i CR4ZY pierwszymi uczestnikami play-offów europejskiego Minora

Za nami pierwszy dzień europejskiego Minora. Niedawno zakończyły się oba mecze wygranych rozgrywane w formule BO3, a ich triumfatorzy awansowali do pl...