STS
fot. F1 Esports

Pro Draft w esportowej F1 zakończony – kto dołączył do profesjonalnych ekip?

Za nami F1 New Balance Esports Pro Draft 2019. Wczorajszego wieczoru dziesięciu szczęśliwców z łącznej puli trzydziestu kierowców zostało wyróżnionych i trafiło pod skrzydła zespołów uczestniczących w aktualnej odsłonie wirtualnych Mistrzostw Świata.

Tegoroczny Pro Draft był wyjątkowy dla ekipy Ferrari, która po raz pierwszy w historii bierze udział w F1 New Balance Esports Series. Legendarna stajnia z siedzibą w Maranello sięgnęła, a jakby inaczej, po włoskiego zawodnika Davida Tonizzę. Inny gracz rodem z Półwyspu Apenińskiego, Manuel Biancolilla, trafił z kolei pod skrzydła Toro Rosso.

Szansę otrzymali również uczestnicy ubiegłego sezonu – były reprezentant Renault Kimmy Larsson będzie jeździł dla Alfy Romeo, natomiast Allert Van Der Wal powędrował do McLarena. Szeregi Mercedesa, a więc urzędujących Mistrzów Świata konstruktorów zasilił Australijczyk Daniel Shields. Co ciekawe, żaden z dziesięciu zespołów nie zdecydował się sięgnąć po trzeciego najlepszego kierowcę premierowej edycji F1 Esports Series, Svena Zürnera.

Poniżej prezentujemy pełną listę wyborów: 

Przypomnijmy, że w tym roku kierowcy będą walczyć o nagrody z rekordowej puli pieniężnej w wysokości 500 tysięcy dolarów. Zmagania rozpoczną się już 11 września, a kolejne rundy przewidziane są na 2 października oraz 6 listopada. 4 grudnia odbędzie się zaś wielki finał, który wyłoni triumfatorów rozgrywek.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
PRIDE

Zawodnik PRIDE wykluczony z rozgrywek Riot Games na pół roku za rasistowskie komentarze

Wczoraj informowaliśmy o tym, że ponad dwuletnia współpraca PRIDE z Samsungiem stanęła pod wielkim znakiem zapytania. Koreański potentat technologiczn...