deftly
fot. Riot Games

Cloud9 i Golden Guardians wymieniają się botlanerami

Przed dwoma tygodniami Golden Guardians poinformowali, że dotychczasowy marksman Matthew „Deftly” Chen oraz jego kompan Kim „Olleh” Joo-sung zostaną przeniesieni do GGS Academy, podczas gdy ich miejsce w zespole występującym w LCS 2019 Summer zajmą Victor „FBI” Huang i Choi „huhi” Jae-hyun. Teraz jednak okazuje się, że zmiany te nie były tylko tymczasowe, a raczej związane były z nieco bardziej rozbudowanym planem.

https://twitter.com/GoldenGuardians/status/1151522207480373253

Golden Guardians postanowiło bowiem wymienić się zawodnikami z Cloud9, w efekcie czego Deftly od teraz będzie rywalizować w trykocie Cloud9 Academy, a lukę pozostawioną po nim w drugiej drużynie GGS wypełni Yuri „Keith” Jew, który do końca splitu będzie grał u boku Olleha. I chociaż Joo-sung bez dwóch zdań jest jednym z najbardziej doświadczonych wspierających w amerykańskich zmaganiach, a Keith notuje fantastyczne statystyki w tym sezonie oraz ma na swoim koncie występy w LCS, to organizacja dała jasno do zrozumienia, że do końca tego sezonu w najbardziej prestiżowej lidze za oceanem będziemy oglądać byłego botlanera australijskiego ORDER oraz huhiego, który jeszcze parę miesięcy temu był midlanerem.

Podopieczni Jimmy’ego „Jimmy’ego” Harrisona od paru tygodni ewidentnie borykają się z pewnymi problemami wewnątrz składu. Początkowo Golden Guardians radziło sobie na tyle dobrze, że po trzeciej kolejce LCS 2019 Summer utrzymywało się na czele zestawienia razem z Cloud9 czy Teamem Liquid. Mimo wszystko od tamtego momentu GGS nieco spuściło z tonu, a zawodnicy zaczęli grać w kratkę. Nic więc dziwnego, że sztab szkoleniowy postanowił dokonać roszad personalnych, przy okazji pozwalając Deftly’emu na zmianę środowiska i ściągając ewentualnego następcę FBI, który z całą pewnością nie będzie zawodzić na szczeblu LCS, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

NiP dołącza do listy uczestników DreamHack Masters Malmö 2019

Dziś poznaliśmy kolejnego uczestnika DreamHack Masters Malmö 2019. Będzie nim Ninjas in Pyjamas, które jak dotąd nie opuściło żadnego rozgrywanego w s...