STS
fot. StarLadder

INTZ rywalem NRG w finale WB amerykańskiego Minora

Znamy już obu finalistów drabinki wygranych amerykańskiego Minora. Do NRG Esports, które awans zapewniło sobie już wcześniej, dołączyło INTZ Esports, które w drugim dzisiejszym meczu pokonało rodaków z Sharks Esports. Dla Rekinów przygoda z berlińską imprezą jeszcze się nie kończy – czeka ich wszak spotkanie w drabince przegranych. INTZ Esports 2 : 0 Sharks Esports […]

Znamy już obu finalistów drabinki wygranych amerykańskiego Minora. Do NRG Esports, które awans zapewniło sobie już wcześniej, dołączyło INTZ Esports, które w drugim dzisiejszym meczu pokonało rodaków z Sharks Esports. Dla Rekinów przygoda z berlińską imprezą jeszcze się nie kończy – czeka ich wszak spotkanie w drabince przegranych.

INTZ Esports 2 : 0 Sharks Esports

(Americas Minor – półfinał drabinki wygranych)
Inferno Overpass Mirage Nuke Train Vertigo Dust2
16 8 Mirage 7 12
8 5
16 10 Nuke 5 13
6 8
 Dust2 

Początkowo stroną dominującą na Mirage’u było INTZ, które w końcu samo wybrało tę mapę. Podopieczni Alessandro „Apoki” Marcucciego zaczęli co prawda po stronie atakującej, ale nie przeszkodziło im to w szybkim wypracowaniu przewagi. Tę udało się nawet utrzymać, ale tuż przed przerwą wynosiła ona zaledwie jedno oczko, podczas gdy w szczytowym okresie mowa była o prowadzeniu 6:2. Tak czy inaczej, triumfatorzy grupy B mogli ze spokojem patrzeć w przyszłość. Tym bardziej że to właśnie INTZ zgarnęło także drugą pistoletówkę i pewnie parło przed siebie po zwycięstwo. Tego triumfalnego marszu nie przerwał nawet pojedynczy zryw Sharks, który jedynie zmniejszył rozmiary porażki popularnych Rekinów. Te bowiem poległy ostatecznie wynikiem 12:16.

W tych okolicznościach Renato „nak” Nakano i spółka nie mieli większego wyboru i na Nuke’u musieli postawić wszystko na jedną kartę. W pierwszych minutach nie wyglądali oni jednak na zespół, który ma nóż na gardle, bo to nadal INTZ było stroną dominującą. Dopiero z czasem Sharks zaczęło punktować i robiło to na tyle skutecznie, po stronie atakującej zdobyło w sumie pięć oczek. Jeszcze lepiej radziło sobie w obronie i to mimo przegranej pistoletówki! W pewnym momencie uczestnicy dwóch ubiegłorocznych finałów ESL Pro League zanotowali serię aż siedmiu wygranych z rzędu potyczek i zanosiło się, że doprowadzą do trzeciej mapy. Niemniej do tej ostatecznie nie doszło, a to za sprawą m.in. Marcelo „chelo” Cespedes, który ugrał sytuację 1v4 i przypieczętował zwycięstwo swojej ekipy w stosunku 16:13.

Kolejne mecze już jutro – o godzinie 10:00 FURIA Esports podejmie Sharks Esports, następnie zaś NRG Esports i INTZ Esports zmierzą się ze sobą w walce o awans na StarLadder Major Berlin 2019. Oba spotkania wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale StarLaddera na Twitchu. Po więcej informacji na temat Americas Minor Championship Berlin 2019 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kjaerbye: Trudno było mi poradzić sobie z wygraniem Majora w wieku 18 lat

Jak rozpoczęła się era Astralis? Na początku lutego ubiegłego roku Markus "Kjaerbye" Kjærbye niespodziewanie opuścił zespół na rzecz North, pozostawia...