STS
fot. StarLadder

Wczorajsze problemy mousesports to już przeszłość. Myszy w finale górnej drabinki Minora

Dzisiejszego popołudnia z awansu do finału górnej drabinki europejskiego Minora cieszyło się North, które około dwie godziny później poznało swojego jutrzejszego rywala. Na drodze duńskiej formacji do StarLadder Berlin Major 2019 będzie mousesports. Popularne Myszy rozprawiły się z graczami Fnatic, którzy stracili właśnie margines błędu. Fnatic 0 : 2 mousesports (Europe Minor – półfinał drabinki […]

Dzisiejszego popołudnia z awansu do finału górnej drabinki europejskiego Minora cieszyło się North, które około dwie godziny później poznało swojego jutrzejszego rywala. Na drodze duńskiej formacji do StarLadder Berlin Major 2019 będzie mousesports. Popularne Myszy rozprawiły się z graczami Fnatic, którzy stracili właśnie margines błędu.

Fnatic Fnatic 0 : 2 mousesports

(Europe Minor – półfinał drabinki wygranych)
Overpass Fnatic Vertigo Dust2 Fnatic Inferno Nuke Fnatic Train Mirage
13 6 Dust2 9 16
7 7
8 5 Inferno 10 9
3 6
Mirage

Pojedynek rozpoczął się od wygranej pistoletówki przez graczy Fnatic. Tym jednak szybko zbledły miny, bo w mgnieniu oka sytuację odwrócił rywal. Zawodnicy reprezentujący niemiecką organizację odpłacili się pięknym za nadobne, zdobywając aż sześć kolejnych punktów. Niemniej jednak do pełnej satysfakcji było jeszcze daleko, zwłaszcza że końcówka pierwszej połowy nie była dla nich już taka udana i do przerwy udało się zachować „tylko” trzy oczka zapasu. Po zmianie stron w pojedynku na same pistolety znów lepsi byli Szwedzi, którzy tym razem zdołali dopisać do swojego konta także kolejną rundę. Na tym jednak skończyły się dobre wiadomości dla fanów tejże drużyny, a wkrótce znów byliśmy świadkami powtórki z pierwszej połowy – Myszy dominowały i szybko wypracowały pokaźną zaliczkę. Końcowa faza gry była już pojedynkiem punkt za punkt, a taka sytuacja zdecydowanie sprzyjała graczom mousesports, którzy niedługo później dokonali dzieła zniszczenia.

Na Inferno od pierwszych minut oglądaliśmy szalejącą ekipę Finna „karrigana” Andersena. 29-latek i jego koledzy mimo gry po zdawałoby się trudniejszej stronie, jaką jest CT, byli w stanie bardzo szybko wysforować się na wyraźne prowadzenie. Dość powiedzieć, że Fnatic w przeciągu 11 rund tylko raz ukąsiło rywala. Dopiero udany finisz pierwszej połówki pozwolił Skandynawom na złapanie nieco oddechu. Humorów finalistów Intel Extreme Masters Sydney nie poprawiła za to druga przegrana pistoletówka, która zapewniła komfortową sytuację oponentom. mouz po dołożeniu jeszcze kilku oczek było już na autostradzie do triumfu. Formacji Ludviga „Brollana” Brolina nie stać było już na jeszcze jeden zryw, więc stało się to, co od kilkunastu minut było niemal nieuniknione – Szwedzi opuścili serwer na tarczy.

To koniec emocji związanych z Minorem na dziś. Europejska część rywalizacji powróci jutro o godzinie 16. Wtedy też jedna z ekip pożegna się z marzeniami o Majorze. Anglojęzyczna transmisja z imprezy dostępna jest na oficjalnym kanale StarLaddera na Twitchu, z kolei polską transmisję można znaleźć  na prywatnym kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego. Po więcej informacji na temat berlińskich zmagań zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Jactroll, Vitality, LEC 2019 Spring

LEC: Vitality kończy pierwszą połowę splitu z sześcioma porażkami, Schalke poza zasięgiem

Po trzech zwycięstwach w przeciągu czterech ostatnich meczów Team Vitality poniósł kolejną porażkę. Formacja Jakuba "Jactrolla" Skurzyńskiego nie dała...