Za nami kolejne dwa mecze rozgrywane w ramach grupy B podczas Intel Extreme Masters Chicago 2019. W pierwszym z nich Team Vitality wyeliminował z turnieju Renegades, w drugim natomiast ENCE pokonało Heroic i awansowało dzięki temu do półfinału turnieju.

Team Vitality 2 : 0 Renegades
Mirage 16:12 Dust2 16:7  Vertigo 

Starcie Teamu Vitality z Renegades na Mirage'u było dość wyrównane. Pierwsza pistoletówka padła łupem zawodników pochodzących zza oceanu, lecz Europejczycy sprawnie odrobili straty. Ekipa Jay'a "Liazza" Tregillgasa próbowała co prawda jeszcze walczyć, lecz koniec końców to ich oponenci zakończyli połówkę prowadzeniem 10:5. Po zamianie stron reprezentanci francuskiej organizacji ponownie zatriumfowali i korzystając z przewagi ekonomicznej, jeszcze bardziej przybliżyli się do wygranej. Na nic nie zdały się starania ich przeciwników, którzy próbowali wyjść na prostą do samego końca, lecz ostatecznie ulegli na pierwszej mapie 12:16.

Batalia na Duście2 była dużo bardziej jednostronna niż pojedynek na Mirage'u. Już od pierwszych rund prowadzili w niej reprezentanci Teamu Vitality, którzy raz po raz pokonywali swoich przeciwników. Cédric "RpK" Guipouy i jego koledzy do końca połowy oddali zaledwie cztery punkty, bardzo utrudniając sytuację swoim oponentom. W drugiej części gry Renegades wygrało pistoletówkę oraz force'a, lecz po chwili Francuzi i Brytyjczyk ponownie podeszli do ataku i tym razem prawie bez problemów domknęli mecz, który zakończył się ich wygraną 16:7.

Heroic 0 : 2 ENCE
Overpass 12:16 Nuke 14:16  Dust2 

Pierwsza część pojedynku Heroic z ENCE na Overpassie była bardzo wyrównana. Aż do końca połówki żadna z formacji nie potrafiła utrzymać stabilnego prowadzenia, czego skutkiem był wynik 8:7 dla finalistów DreamHack Masters Dallas 2019. Wkrótce jednak Finowie ruszyli do ataku i pokonując rywali aż siedem razy z rzędu, znacząco przybliżyli się do wygranej. W tej sytuacji Duńczycy niemogący pozwolić sobie nawet na najmniejszy błąd próbowali jeszcze odwrócić losy meczu, ale niedługo później drużyna Jere'a "sergeja" Sala zdobyła szesnaste oczko, kończąc mecz wynikiem 16:12.

Na początku starcia na Nuke'u mogliśmy zaobserwować wyraźnie lepszą grę ENCE, które w krótkim czasie wysunęło się na pięciopunktowe prowadzenie. Pod koniec połówki reprezentanci Heroic zdołali jednak zmniejszyć stratę dzielącą ich od swoich rywali, dzięki czemu przegrywali zaledwie trzema oczkami. Po zamianie stron mecz był dużo bardziej wyrównany, a Duńczycy do samego końca odwlekali widmo porażki. Mimo ich starań zwyciężyli jednak Finowie, którzy rzutem na taśmę pokonali przeciwników 16:14.


Już za kilkanaście minut rozpocznie się kolejny pojedynek w ramach Intel Extreme Masters Chicago 2019. W meczu decydującym grupy A G2 Esports zmierzy się z MIBR-em o awans do play-offów zawodów. Polskojęzyczna transmisja z wydarzenia będzie dostępna w ESL TV Polska na Twitchu. Po więcej informacji na temat imprezy zapraszamy do naszej relacji tekstowej.